wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Riesling – orzeźwienie potrzebne od zaraz3

Riesling – orzeźwienie potrzebne od zaraz

Data dodania: 05-06-2015

Riesling w upalne popołudnie smakuje niczym nektar bogów. Niewiele win potrafi tak ugasić pragnienie po letniej spiekocie. Riesling czyni to po mistrzowsku. Ba! Cały proces produkcji przygotowany jest w taki sposób, by móc kontemplować letnie zachody słońca i cieszyć się magią tychże chwil.

Rieslingi to wina znane nie od dziś, wyjątkowość i wysoka jakość tych win sprawiła, że na przełomie XVI i XVII wieku zachwycano się ich smakiem niemal na wszystkich kontynentach. Bardzo długo Riesling cieszył się opinią najbardziej wykwintnego białego wina na świecie.

altCzas II wojny światowej, a także okres powojenny zszargał co prawda jego dobre imię, jednak wraz z początkiem XX wieku przywrócone zostało mu miejsce w szeregu tzw. Wielkiej Czwórki szczepów winnych.
 

Riesling – charakterystyka

 

Resling to odmiana odporna na mróz, niemal niezawodna, zdolna przetrwać w chłodniejszym klimacie i suchej, kamienistej ziemi typowej dla terenów położonych na północy jak Mozela, Saara, Ruwer, Mittelrhein i Rheingau. Tutejsza gleba o podłożu łupkowym w ciągu dnia kumuluje ciepło a w nocy je oddaje. Sprawia to, że zrodzone tutaj wino łączy w sobie cechy delikatnej kwasowości i owocowej słodyczy, jest lekkie mineralne oraz bardzo świeże. 

 

Riesling jest produkowany w całych Niemczech, jednak to właśnie na terenach północnych, zwłaszcza w Mozeli, powstaje wino najwyższej jakości. Znaną i niezwykle ekstraktywną wariacją na temat niemieckiego Rieslinga jest wino lodowe, z którego słynie na przykład Kanada. Eiswein to wybitnie słodkie wino, powstające na bazie późno zbieranych przemrożonych winogron tłoczonych w niskich temperaturach jeszcze przed rozmarznięciem.

 

Riesling może być zjawiskowo słodki lub niepomiernie wytrawny, wybornie gasi pragnienie i przynosi ukojenie w czasie upałów. Genialnie sprawdzi się zatem na weekend.

 

  

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj