wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Riesling – najlepszy z najlepszych3

Riesling – najlepszy z najlepszych

Data dodania: 09-05-2016 Riesling to bardzo aromatyczna i świeża odmiana winogron. Od setek lat wino produkowane na jej bazie klasyfikowane jest jako najwspanialszy trunek świata. Już u samych swych początków Riesling był ceniony za swą wspaniałą osobowość, czysty, owocowy smak, zadziwiającą różnorodność stylów, wszechstronność łączenia z żywnością, a także za zdolność do życia przez dziesięciolecia.

alt

Zadziwiająca w Rieslingach jest ich sprzeczna natura, bo są one zarówno delikatne i intensywne, kruche i soczyste, kwiatowe i mineralne, orzeźwiające i skomplikowane, przejrzyste i gęste. Są to wina o niepowtarzalnym, dynamicznym charakterze, w których najważniejszy jest czysty owoc - wszystkie inne dodatki i ulepszenia są zbędne. Rieslingi dojrzewają zatem w możliwie najprostszy sposób, a wszystko po to, aby odsłonić ich wspaniały fason.


Typowe dla Rieslingów aromaty oscylują wokół owoców cytrusowych, zielonych jabłek, brzoskwini, moreli czy mango. Ponad to wina te posiadają zdolność odzwierciedlania swojego terror – klimat, gleba, kultura regionu – wszystko to subtelnie przenika do trunków czyniąc je jeszcze bardziej wątkowymi. Niezrównanym atutem win Riesling jest także możliwość występowania w kilku zakresach, od słodkiego do wytrawnego, przy czym zawsze utrzymany jest w nich charakterystyczny owocowy charakter i delikatna struktura.


Niesamowita różnorodność Rieslingów sprawia, że wspaniale odnajdą się one przy każdej okazji i potrawie. Ich czystość wzmacnia smak jedzenia. Lżejsze Rieslingi z odrobiną słodyczy pasują do tekstury pikantnej kuchni azjatyckiej, te w ostrzejszej wersji pasują do potraw cięższych i bardziej tłustych. Te słodkie z kolei są wspaniałe do picia solo, pasują też do deserów na bazie owoców.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą win Riesling dostępnych w sklepie Euro-wino.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj