wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Pyszne wino na wesele

Pyszne wino na wesele

Data dodania: 13-07-2018
Na Zachodzie wino na weselu jest jednym z podstawowym elementów spajających uroczystość weselną w jedną ekscytującą całość. W Polsce choć najpopularniejszym trunkiem jest nadal wódka wino coraz częściej pojawia się na stołach czy w bufetach weselnych. To bardzo pozytywna zmiana nosząca znamiona zmian trwałych z tendencją do dalszego pogłębienia. Bo wino niczym wisienka na torcie coś dobrego może przeistoczyć w jeszcze lepszego. A przy okazji ślubu i wesela, kiedy wszystko utrzymywane jest na jak najwyższym poziomie warto pamiętać o tym trunku. To wspaniała alternatywa dla niepijących wódki, a także wyśmienity towarzysz jedzenia.


Uroczystości weselne zwykle zaczynają się toastem z wina musującego tudzież szampana, przy okazji którego młodej parze składa się najlepsze życzenia Wedle dawnych wierzeń odgłos brzęczących kieliszków ma przegnać złośliwe duchy i pecha od nowożeńców. Warto wybrać na tę okazję dobrej jakości wino musujące, szampan zdecydowanie nada szyku, ale bardzo obciąży też budżet. Typowa butelka wystarcza średnio na 7-9 toastów. Gorąco proponujemy doskonałą Cavę, która produkowana jest metodą szampańską, a przy okazji jest winem tanim oraz niezwykle eleganckie wino musujące z drobinkami złota Blue Nun Gold.

 

Wino na weselu powinno być przede wszystkim ładnie zgrane z serwowanymi potrawami, tak, ażeby możliwie najbardziej wzmocnić ich smak i odbiór. Pamiętajmy, że latem dominuje lżejsze menu zatem i wino powinno być lżejsze. W zimie z kolei menu  złożone jest z innych dań głównych, dlatego i wina powinny być bardziej zabudowane.

Ogólnie serwowane trunki powinny być możliwie uniwersalne, ale też dobrze smakować jako samodzielny napój. Jednym z najwdzięczniejszych szczepów jest klasyczny Merlot, który daje wina krągłe, owocowe i pełne ciała, doskonale łączące się w duety z jedzeniem.

 

Z białych szczepów rekomendujemy Sauvignon Blanc oraz Pinot Gris dające wina świeże, delikatne i gaszące pragnienie. W lecie jest to szczególnie istotne. Przy wysokich temperaturach nie ma nic lepszego niż schłodzone białe wino. Dobrze w tej roli sprawdza się także wino różowe połączone z niewielką ilością wody sodowej.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj