wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Prosecco – wyjątkowe zawsze, nie tylko od święta

Prosecco – wyjątkowe zawsze, nie tylko od święta

Data dodania: 26-01-2016 Dobra passa Prosecco trwa od lat. A może tu już moda? Jedno jest pewnie – perlistych i eleganckich bąbelków konsumenci sobie nie odmawiają, a wszystko wskazuje na to, że odmawiać nie będą. Bardzo radosnym trendem okazuje się być spożywanie Prosecco nie tylko na Sylwestra, czy przy okazji ważnych uroczystości rodzinnych. Wino to coraz szerszej rzeszy odbiorców zaczyna towarzyszyć w życiu codziennym. I bardzo dobrze. Prosecco ma wszak wiele zalet i zastosowań, doskonale łączy się z jedzeniem, ale też wybornie smakuje przed jego rozpoczęciem.

altNa fali intensywnego marketingu można czasami usłyszeć, że to wyjątkowe wino musujące produkowane jest na całym świecie. Nic bardziej mylnego. Tak jak szampan lub Barolo, wino Prosecco od setek lat łączone jest z konkretnym miejscem – regionem Veneto, Friuli oraz północnym wschodem Wenecji. Obszary te są obecnie chronionymi DOC i DOCG strefami produkcji Prosecco.


Podstawowym szczepem w Prosecco jest Glera, który pozyskany jest z północno-wschodnich Włoszech. Zarówno on, jak i specyficzne warunki środowiskowe nadają Prosecco charakterystyczne właściwości. Wino to znane jest ze swojej bogatej formy, urozmaiconego aromatu, który przywodzi zapach jabłka i gruszki. Dominująca dla wszystkich jego rodzajów jest kwiatowa charakterystyka, która oscyluje wokół konwalii i glicynii. Można powiedzieć, że niezależnie od nastroju, czy pory dnia Prosecco jest zawsze przyjemne, pozostawia czysty świeży oddech i subtelnie rozgaszcza się na podniebieniu. Do tego zachwyca także barwą, która mieni się w najpiękniejszych odcieniach żółtego koloru.


Producenci Prosecco robią co mogą, aby chronić wielowiekowe dziedzictwo tego wspaniałego wina musującego jak również utrzymywać jego standard na jak najwyższym poziomie. Decydując się na zakup Prosecco konsumenci mają gwarancję jakości opartej na ścisłych przepisach i procesach produkcji.


Warto korzystać z dobrodziejstw Prosecco i świętować nim z rodziną i przyjaciółmi przez cały rok. Tym bardziej, że jest to wino, które najlepiej spożywać za młodu. Nie zostawiajmy go zatem na specjalne okazje bo ta młodość dodaje mu skrzydeł.
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj