wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Portugalia – wina w wielu odsłonach3

Portugalia – wina w wielu odsłonach

Data dodania: 13-03-2017
Gdy angielscy importerzy dotarli do Portugalii celem sprowadzenia nowych win na Wyspy nie zdawali sobie sprawy, że tutejsze trunki mogą nie przetrwać czasu transportu. Wzbogaceni o doświadczenie w kolejnej wyprawie natrafiwszy na potężne ciemne wina znad rzeki Douro postanowi zabezpieczyć je przed zepsuciem poprzez dolanie do nich brandy.


altZabieg ten okazał się skuteczny i innowacyjny – wina nie tylko dojechały do Anglii w dobrym stanie, ale zyskały nową jakość – niezwykły walor, który dziś doceniany jest przez wszystkich smakoszy.


Porto to wyjątkowe wino posiadające solidny charakter i wysoką ekstraktywność. Na podniebieniu pozostawia interesujące i trudne do zapomnienia wrażenia smakowe, które prowokują do kolejnych degustacji. Ciężko jest także oprzeć się jego słodkiemu aromatowi, którego intensywność potrafi nawet odurzyć!


Porto to zdecydowanie najsławniejsze portugalskie wino, nie tylko ono zasługuje jednak na uwagę. Rui Roboredo Madera stanowi część młodego pokolenia Portugalczyków, którzy wyznaczają tempo rosnącej jakości win stołowych narodu. Można powiedzieć, że wina tego producenta są synonimem świetnej jakości w bardzo przystępnej cenie.

Trunkiem idealnie spełniającym wymienione kryteria jest Beyra, która w Polsce rozpisana została na cztery rodzaje:

Beyra Quartz Red z nutami dojrzałych czerwonych porzeczek i przypraw zrównoważonych mineralnym niuansem,
Beyra Quartz White będąca mineralnym i cytrynowym winem, w którym grejpfrut radośnie współgra z przyjemnymi aromatami kwiatów,
Beyra Red, czyli eleganckie wino o bardzo owocowym, świeżym zapachu składającym się z jagód i przypraw,
Beyra White o niepowtarzalnym charakterze z silną osobowością i kusicielską świeżością.


Polecamy!
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj