wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Portret win australijskich3

Portret win australijskich

Data dodania: 28-07-2015 Przez dwie ostatnie dekady australijski przemysł winiarski dynamicznie się rozwinął i wszystko wskazuje na to, że tutejsi producenci tego szlachetnego trunku najwyraźniej mają na celu zachwycić świat swoimi produktami. Można powiedzieć, że ich plan działania przemyślany jest w taki sposób, aby misja ta zakończyła się spektakularnym sukcesem. Chętnie wprowadzają zatem zmiany i wykorzystują najnowsze technologie, aby ich wina miały coraz lepszą jakość. Producenci przykładają dziś także dużą wagę do zwiększonego wykorzystania wody w systemach nawadniania oraz eliminowania chorób winorośli w sposób przyjazny dla środowiska.

alt
Niewątpliwym atutem australijskiego winiarstwa jest jego doskonale nadająca pod uprawę winorośli ziemia. Zwiększone zainteresowanie produktami z tego regionu zmusiło jednak winogrodników do poszukiwania nowych regionów winiarskich. Zdarza się w związku z tym, że winnice powstają na terenach uznawanych do tej pory za nieodpowiednie. A afekt jest zaskakująco pozytywny i tutejsi winemakerzy dowodzą, że potrzeba jest najlepszą matką najlepszych wynalazków.
 

Bez wątpienia największą chlubą, a zarazem też i dumą australijskiego winiarstwa są plantacje odmiany shiraz nazywanej tutaj syrah. W regionach winiarskich powstają charakterystyczne dla kraju dojrzewające w starym dębie wina o dobrym zaokrągleniu, pełnym słońca smaku, lekkich taninach i nieco wyższej zawartości alkoholu. Alkohol sprawia, że aromaty jeżyn, lukrecji, czekolady, rodzynek oraz gałki muszkatołowej są wyraźniej wyczuwalne.
 

Do jednych z najpopularniejszych australijskich producentów należą: Wolf Blass Winery oraz Sandalford Wines – ich wina znaleźć można w ofercie sklepu Euro-wino, jak również wiele innych zacnych trunków, które również zasługują na uwagę.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj