wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Polskie wino na lato3

Polskie wino na lato

Data dodania: 05-08-2016 Latem wino smakuje szczególnie, zwłaszcza schłodzone. Jest wówczas niczym nektar bogów, orzeźwiający i solidnie gaszący pragnienie. Jest kilka sposobów, by uzyskać pożądaną przy upałach temperaturę trunku. Do wiadra z zimną wodą i solą można wrzucić dużo kostek lodu – najlepiej pokruszonego i zanurzyć w nim butelkę. Dzięki soli lód się wolniej stopi, woda szybciej schłodzi, a wino będzie szybciej gotowe do podania.

altBy jeszcze przyspieszyć proces chłodzenia warto wino we wiadrze obracać co jakiś czas. Zawartość butelki ć się przemieści wówczas, więcej wina będzie miało kontakt z zimną powierzchnią butelki, a co za tym idzie, wino szybciej się schłodzi.


Inną metodą jest umieszczanie kostek lodu bezpośrednio w kieliszku wina. Niektórzy uważają ją jednak za swoiste faux pas – kostki lodu rozcieńczają bowiem wino rozmywając jego wyjątkowy smak.


Mimo to metoda ta jest powszechnie stosowana, np. w niektórych krajach basenu Morza Śródziemnego kostki lodu podawane są do wina białego lub różowego na tarasach restauracji. Ogólna zasada wszak brzmi, że z winem można wszystko do momentu, kiedy nas to uszczęśliwia. Jeśli zatem dodając do niego lód poczujemy się dobrze nic nie stoi na przeszkodzie, by to uczynić.


Lepszym sposobem schładzania wina będzie jednak umieszczenie w nim zmrożonych jagód gronowych – wino zostanie wówczas schłodzone bez jego rozcieńczania. Na lato serdecznie polecamy wina owocowe marki Potęga Tradycji. Dzięki znakomitym smakom i dbałości o jakość surowca zyskały one szacunek i uznanie wśród ogromnej liczby rodaków.


Wśród nich prym wiodą wina produkowane na bazie czarnej porzeczki, aronii, śliwki, truskawki, dzikiej róży, czy czarnego bzu. Schłodzone smakują rewelacyjnie!
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj