wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Polskie wina

Polskie wina

Data dodania: 26-09-2014 Wino znane jest w Polsce niemal od zawsze, a z jego produkcją wiąże się długa, piękna tradycja. Początkowo ustępowało ono popularności rodzimym piwom i miodom pitnym, lecz wraz z przyjęciem przez Polskę chrześcijaństwa wzrosło zapotrzebowanie na te trunek głównie ze względów liturgicznych. W przypadku „zwykłych śmiertelników” gościło ono głównie na stołach ludzi majętnych, a i to tylko w dni uroczyste.

 altObyczaj picia wina rozpowszechnił się w wieku XVII, lecz ze względu na wysokie ceny trunku nadal obejmował warstwy uprzywilejowane. Butelka lepszego gatunku kosztowała tyle ile wynosił trzydniowy zarobek fachowego rzemieślnika, zatem dla wielu był to rarytas poza zasięgiem. Zmiana klimatu, a także wydarzenia historyczne zahamowały jednak rozwijający się obiecująco „przemysł winiarski”, by koniec końców zepchnąć go ostatecznie na sam margines. Próby odnowienia winiarstwa w Polsce podejmowane były od schyłku XVIII wieku, jednak produkcja polskiego wina tak naprawdę nabrała wiatru w żagle dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym.

Do grupy win polskich zasługujących na dużą uwagę konsumentów zasługują wina owocowe marki Potęga Tradycji, które dzięki znakomitym smakom i dbałości o jakość surowca zyskały szacunek i uznanie wśród ogromnej liczby rodaków. Wśród nich prym wiodą wina produkowane na bazie czarnej porzeczki, aronii, śliwki, czy czarnego bzu. Ponad to niektóre z nich, a dokładnie wino aroniowe wytrawne, z dzikiej róży oraz jarzębinowe pochodzą z upraw ekologicznych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną listą tych urzekających win owocowych.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj