wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Polska marka zawsze w cenie

Polska marka zawsze w cenie

Data dodania: 17-04-2015 Coraz częściej dokonując zakupów szukamy marek o wyższej jakości oraz produktów, które zachowują najlepszą relację jakości do ceny. Wszystkie te cechy spełniają produkty regionalne powstałe przy zastosowaniu tradycyjnych metod, w ramach których wymienić należy wina marki Potęga Tradycji. W kolekcji znajduje się wiele win-perełek, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na prestiżowych konkursach. Wśród nich wyjątkowe miejsce zajmuje jabłecznik stanowiący kwintesencje polskich tradycji. Jest to co prawda wino grzane, biały kruk w tej kategorii na polskim rynku, ale na tyle uniwersalne, że wyśmienicie smakuje również na zimno z kostkami lodu.

altNawiązując do historii tego trunku można przypuszczać, że pierwsze trunki powstały już w czasach pogańskich. Prawdopodobnie pierwsza informacja o jabłecznikach pojawiła się w podręczniku gospodarskim, jaki wydrukowany został w języku polskim w XVI wieku. W późniejszym okresie o jabłeczniku pisano znacznie częściej. Swoimi doświadczeniami dzielili się rodzimi producenci, ale przybliżano także praktykę stosowaną w innych krajach europejskich. Z reguły większość porad i zaleceń miała wiele punktów wspólnych – przede wszystkim zalecano stosowanie jabłek późnych dojrzałych i soczystych. Jabłecznik marki Potęga Tradycji skupia w sobie najlepsze cechy tego rodzaju trunku, jest lekki, aromatyczny i wybornie smakuje z szarlotką.
 

Na uwagę zasługują także pozostałe markowe wina, które od blisko 15 lat rozpieszczają podniebienia konsumentów, a w wśród nich wymienić należy trunki z aronii, czarnej porzeczki, wiśni, dzikiej róży, śliwki, jarzębiny, truskawki, jabłka z miętą oraz czarnego bzu. Każde z nich to inna bajka opowiada owocem, na bazie którego powstają.

Serdecznie polecamy Państwu zestaw win Tradycyjne Smaki Polskie.

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj