wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Pineau des Charentes – francuskie vin de liqueur3

Pineau des Charentes – francuskie vin de liqueur

Data dodania: 15-09-2015

Nazwa Pineau des Charentes została wprowadzona w 1945 roku i okazała się na tyle przydatna i trafna, ze wykorzystuje się ją do dnia dzisiejszego.

Pineau des Charentes jest to słodki, silny trunek pochodzący z regionu Charentes, który znajduje się w zachodniej Francji. Wykonanie tego specjału nie jest trudne, wystarczy do nieprzefermentowanego, świeżego moszczu winogronowego z bieżącego rocznika dodać koniak z ubiegłorocznej destylacji o zawartości alkoholu co najmniej 60%.

Otrzymana mieszanina ma zawartość alkoholu 16-22%, a zawartość cukru sięga tutaj co najmniej 125 g / litr. Trunek ten zachowuje wiele cech odmianowych winogron, na bazie których powstaje – wykazują one tendencję rozwojową, co oznacza, ze czas jest zdecydowanie przyjacielem Pineau des Charentes.altWiększość Pineau des Charentes są białe, ale dostępna jest także różowa odmiana (wymaga krótszego leżakowania i najczęściej serwowane jest jako aperitif). Trunki te powstają głównie z klasycznych odmian winorośli uprawianych w regionie: Ugni Blanc, Folle Blanche, Colombard, Jurancon Blanc, Montilis.


Prawo apelacyjne zezwala także na korzystanie z takich szczepów jak Semillon, Sauvignon Blanc, Merlot, Cabernet Franc i Cabernet Sauvignon. Zwykle Pineau dojrzewa w dębie z Limousin od zbioru aż do lipca następnego roku. Czas spędzony w beczce zapewnia Pineau pełną równowagę między alkoholem, słodyczą i kwasowością.


Finalnie otrzymujemy produkt słodki, przyjemny i o szczególnym charakterze, którego wartość doceniana jest na całym świecie. O ile rzecz jasna pozwolą na to Francuzi. Badania statystyczne donoszą wszak, iż lwia część produkcji tego specjału nie wychodzi poza granice Francji, ponieważ zostaje skonsumowana przez rodaków.
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj