wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Pineau de Charentes – francuski przyjemniaczek

Pineau de Charentes – francuski przyjemniaczek

Data dodania: 06-03-2014 Pineau des Charentes jest słodkim, aromatycznym aperitifem, który wyraźnie spokrewniony jest z koniakiem. Trunek ten, podobnie jak szampan powstawać może tylko w jednym regionie świata, znajdującym się na terenach zachodniej Francji – Charentes. I na pewno jest znakomity, wszak z większości zasobów tego specjału korzystają głównie Francuzi – jego eksport jest bardzo skromny.


Nazwisko wynalazcy: Przypadek

Każdy, kto miał przyjemność zakosztować Pineau des Charentes z pewnością poświadczy o jego wysokiej jakości i niezwykłym charakterze. Powstanie Pineau de Charantes nie jest w pełni jasne i wiąże się z legendą, wedle której w XVI wieku pewien winiarz zupełnie nieświadomie dolał trochę moszczu gronowego do pustych, jak się mu zdawało, beczek po brandy. Po pewnym czasie, gdy zawartość beczek została odkryta i posmakowana postanowiono regularnie produkować ów napitek.

Pineau des CharentesPineau występuje w dwóch znakomitych wersjach, dojrzalszej białej (18 miesięcy starzenia w dębowych beczkach) oraz czerwonej (14 miesięcy starzenia w dębowych beczkach).

Każda z nich ma wiele do zaoferowania. Pineau de Charentes Blanc zachwyca zmysłowym aromatem owoców, kwiatów i bakalii, zaś Pineau des Charentes Rouge złożonością charakterystyczną dla porto czy sherry.


Trunki te najlepiej smakują schłodzone do 8-10 ° C i podawane w kieliszku o kształcie tulipana.

Są doskonale jako samodzielny napój, ale też genialne wypadają jako jeden ze składników koktajli i drinków.

Więcej o Pineau des Charentes
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj