wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Ostatnie podrygi grzanego wina

Ostatnie podrygi grzanego wina

Data dodania: 26-02-2016 Grzane wino ma zdecydowanie europejski rodowód, po raz pierwszy zaserwowane zostało w pradawnym Rzymie. Podbijając europejskie państwa legiony przenosiły na ich tereny winorośl oraz kulturę picia wina, która trwa ewoluując ku lepszemu do dnia dzisiejszego.
Zima powoli się kończmy, dlatego wykorzystajmy jej ostatnie chwile i cieszmy się przyjemnie rozgrzewającymi właściwościami wina grzanego. Bardzo pozytywnie wpływa ono samopoczucie, koi zmysły, odpręża i krzepi.

altA wszystko to dzięki znakomitym przyprawom – imbir, cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, wanilia... Z dodatków tych warto korzystać nie tylko przy okazji grzańców, ale także przygotowując inne napoje. Kawa z cynamonem i kardamonem, czekolada z chili, herbata z imbirem i goździkami – możliwości jest cała gama, ale przyjemność już tylko jedna.


Wina grzane mają właściwości rozgrzewające co czyni je trunkami mającymi wiele uniwersalnych zastosowań. Nie tylko wzmacniają odporność, czy poprawiają humor, często też wykorzystywane są w różnych przepisach kulinarnych. Podstawowym przeznaczeniem tej kategorii alkoholi jest jednak po prostu ich smakowanie, degustowanie, próbowanie, czyli po prostu popijanie.


Można je spożywać bezpośrednio z kieliszka, szklaneczki, czy glinianego kubka, można wykorzystać także w przygotowaniu rozmaitych drinków. Ich smakiem można cieszyć się w domowym zaciszu, można też na mieście w pubach lub przy okazji jarmarków. Stanowiłoby to swoistą kontynuację historii, kiedy to szlachta polska podczas biesiad na obrzeżach za pomocą tychże trunków wprowadzała się w stan wesołego upojenia.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą win grzanych dostępnych w sklepie Euro-wino.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj