wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Nowości z Portugalii3

Nowości z Portugalii

Data dodania: 09-09-2015

Portugalia jest jednym z tych małych krajów, w których bez problemu można spędzić wielkie wakacje – długa linia brzegowa, imponujące rzeki, góry i dziesiątki historycznych miast i miasteczek sprawiają, że w to magiczne miejsce na zachodnim krańcu Europy aż pragnie się wracać.

Portugalia to państwo pełne obfitości – słońca, uroku, znakomitej kuchni i egzotycznie brzmiących oraz trudnych do zapamiętania odmian winorośli, których liczba jak i lokalna różnorodność przyprawia niemal o istny zawrót głowy ;) Dają on początek winom bezpośrednim, bardzo świeżym i uniwersalnym, także kultowym.

altBiorąc pod uwagę odmienny charakter poszczególnych regionów oraz różne filozofie pracujących w nich winiarzy otrzymujemy nieskończoną kombinację aromatów i smaków, których siła oddziaływania na konsumenta jest niezwykle duża.
 

W kraju naszym bardzo doceniamy skrzące na języku zielone vinho verde, orzeźwiające i gaszące pragnienie jeszcze zanim je odczujemy, uwielbiamy tęgie wina czerwone z okolic Lizbony, doceniamy słodki smak klasycznych Port oraz chętnie odkrywamy nowe oblicza Douro.
 

W tym tygodniu zachęcamy Państwa do zapoznania się ze świeżą propozycją win z Alentejo, największej portugalskiej prowincji, w której uprawa winorośli oraz produkcja win utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Tutejsze winnice położone są na bogatych glebach i znajdują się pod przeważającym wpływem południowego słońca. Stwarza to doskonałe warunki dla dojrzewania owoców i skutkuje znakomitym pigmentem zawartym w skórce gron. Na ich bazie powstają tutaj wina o bardzo dobrej strukturze, mocne, o wybornej barwie i owocowym charakterze – absolutnie wyjątkowe.
 

Oferujemy Państwu cztery wysokiej jakości wina, które są niezwykle smacznym świadectwem obrazującym maksymalne wykorzystanie wszystkich zalet regionu, z którego pochodzą.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj