wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Nowości – Włochy3

Nowości – Włochy

Data dodania: 19-01-2016 Bez wątpienia zaletą winiarstwa włoskiego jest nie tylko imponująca produkcja, którą kraj ten może się poszczycić, ale także fakt, że jest to produkcja bardzo ciekawa i zróżnicowana. Główna zasługa jest w tym człowieka, jednak może on pracować w ten sposób, ponieważ pozwalają mu na to warunki naturalne, tj. fantastyczny i bardzo odmienny zależnie od części półwyspu klimat, mnogość nisz ekologicznych i terror oraz doskonałe, światowe i rodzime odmiany winorośli, które nadają powstającym tu trunkom niepowtarzalny, indywidualny rys.

altNa ten zimowy czas serdecznie polecamy Państwu nowości z tego unikalnego kraju z dwóch znakomitych winnic Donna Fugata i Lungarotti.
Lungarotti produkuje szeroką gamę win, likierów i innych produktów dla smakoszy, jednak prawdziwą sławę przyniosły firmie trzy, kultowe już wina: San Giorgio, Rubesco oraz Rubesco Vigna Monticchio. Dwa ostatnie znajduje się w zaktualizowanej już ofercie sklepu Euro-wino.


Rubesco to wysokiej klasy mieszanki Sangiovese-Canaiolo, przechodzą one długi proces starzenia butelki przed dopuszczeniem jej na rynek. Taki długi czas starzenia jest znakiem towarowym Lungarotti, wyróżnia on wina tej marki na tle całej reszty poprzez ich eleganckie, ziemiste, a nawet skórowe akcenty. Lugarotti zasłynął również swoimi białymi winami, w szczególności Chardonnay.


Wspaniały podpis smaku i jakości dały także Torre di Giano, orzeźwiające Grechetto i Trebbiano. Dwa ostatnie wina także można zakupić już w sklepie Euro-wino.


Kolejną winnicą jest Donna Fugata, której wina stanowią pełną pasji i namiętności interpretację Sycyli. Donna Fugata szuka doskonałości w winie i dąży do niej poprzez staranne prowadzenie winnic, piwnic oraz dbanie o swoje otoczenie.
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj