wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Nowości na Wielkanoc w sklepie Euro-wino

Nowości na Wielkanoc w sklepie Euro-wino

Data dodania: 27-03-2015 Wino i jedzenie jest bardzo dobrze dobraną i pod każdym względem atrakcyjną parą. W łączeniu jednego z drugim istnieje kilka teoretycznych reguł, których przyswojenie i praktyczne stosowanie jest gwarantem sukcesu. Bo biesiadowanie w doborowym towarzystwie, nie tylko gości, ale i jadła oraz trunków to naprawdę ogromna przyjemność i frajda.

altBiałe wino z fantastycznym rezultatem może przypieczętować wiele różnych posiłków, ba, może stworzyć duety, które nie tylko będziemy chcieli pamiętać, ale i powtarzać! Eleganckie owocowe o umiarkowanej zawartości alkoholu doskonałe jest jako aperitif przed posiłkiem. Bardziej ambitne i złożone o wyższej kwasowości będzie najlepszym towarzyszem dla owoców morza i grillowanych chudych ryb, bo te bardziej tłuste lepiej się czują z winem mocnym i gęstym z dębowym epizodem w „życiorysie”.
Wytrawne wino musujące nadaje się nie tylko jako aperitif, ale do wielu dań na bazie wędzonych ryb, ostryg, czy drobiu. Warto zaserwować je także do bardzo tłustych mięs, gdzie kwasowość „czyści” poniekąd tłuszcz.

 

Bardzo przydatne przy stole wielkanocnym będą także mało doceniane wciąż przez konsumentów wina różowe – nieocenione jako aperitif, świetne do przystawek, wiosennych sałatek, czy białego delikatnego mięsa.
 

Podobnie jak białe, wina czerwone potrafią bardzo się od siebie różnić, co warunkowane jest rocznikiem, regionem, szczepem, czy producentem. Do mało wyrazistych i przyprawionych mięs podajmy wina proste i młodsze o nieskomplikowanej, owocowej nucie. Wina bardziej intensywne o dobrej strukturze zarezerwujmy do świątecznych pieczeni i potraw duszonych. Z kolei do potraw intensywniejszych podajmy wina również mocniejsze, bardziej bogate z wyrazistym garbnikiem i kwasowością.

Wszystkie te wina znajdziecie Państwo w ofercie sklepu Euro-wino, zwłaszcza w nowościach, które pojawiły się u nas w tym tygodniu.
 

Dobrze dobrane wino z odświętnym daniem wielkanocnym są zapowiedzią prawdziwej uczty!

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj