wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Nowa Zelandia i Villa Maria 3

Nowa Zelandia i Villa Maria

Data dodania: 20-06-2016

Nowa Zelandia to liczący się gracz na winiarskiej arenie światowej, który przebojem wdarł się na rynek. Trzeba przyznać, że był to nie lada wyczyn dla tego małego kraju, liczy on wszak zalewie 4 miliony mieszkańców. Liderzy i najlepsi producenci to nie tylko wielkie firmy, takie jak Montana, Nobilo czy Villa Maria Estate – największa winiarnia pozostająca w rękach prywatnych właścicieli.alt

Sercem i duszą krajowego przemysłu winiarskiego są niewielkie rodzinne winiarnie, rozsiane po całym kraju i powstające w zupełnie nowych siedliskach, jak chociażby Central Otago.


W Nowej Zelandii najbardziej popularna odmianą jest Sauvignon Blanc, na drugim miejscu plasuje się Chardonnay, a dalej czerwona odmiana Pinot Noir. Mimo, że tutejsze wina mają czysty, jeszcze pierwotny aromat owoców winogrodnicy ciągle poszukują nowych stylów, dlatego tez śmiało można powiedzieć, że wiele odmian i terenów pod ich wciąż uprawę czeka na swoich odkrywców.
 

Winiarnia Villa Maria Estate założona została w 1961 roku przez George’a Fistonicha. Celem jej twórcy było i jest produkowanie młodych, świeżych win w przystępnej cenie, które dziś eksportowane są do ponad 50 krajów na całym świecie. Wraz z rozwojem winiarstwa zmieniało się też oblicze Villa Maria Estate. Jako ikona przemysłu winiarskiego Nowej Zelandii George Fistonich mógł pozwolić sobie na wiele śmiałych ruchów, takich jak np. 100% wprowadzenie nakrętek zamiast korka.


Ponad to firma sprzedaje wina w każdym przedziale cenowym z prawie każdego regionu winiarskiego kraju. Są one ultra świeże, żwawe i bardzo aromatyczne. Wizytówką firmy jest wielokrotnie nagrodzone białe wino Villa Maria Private Bin Sauvignon Blanc powstałe w Marlborough.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj