wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Niemieckie specjały 3

Niemieckie specjały

Data dodania: 23-03-2018 Winne krzewy pojawiły się na obszarze dzisiejszych Niemiec ponad dwa tysiące lat temu. Sprowadzili je rzymscy legioniści, aby dostarczać wino obozom wojskowym rozlokowanym wzdłuż granic imperium. Dziś wina niemieckie cieszą się międzynarodową renomą, zaś króla niemieckich winnic, biały szczep riesling, uznaje się za jedną z najszlachetniejszych odmian winorośli.

 

Do specyfiki win niemieckich należą niska zawartość alkoholu oraz sporo nieprzefermentowanego cukru, co sprawia, że wina te są łagodnie wytrawne, a często wręcz słodkie. Jest to przy tym słodycz doskonale równoważona kwasowością, dzięki czemu wina mają lekki i orzeźwiający charakter.

 

W ofercie sklepu Euro-wino pojawiły się niedawno nowe wspaniałe niemieckie trunki – marka LIMIT oraz Schäfer.


W serii LIMIT znajdą Państwo doskonałe pinot noir (spätburgunder), pinot blanc (weißburgunder) oraz oczywiście mineralnego rieslinga. Produkowane przez Edgara i Franka wina LIMIT są czytelne, zrobione na dobrym, nowoczesnym poziomie. Dojrzewają w zależności od rodzaju, w beczkach tradycyjnych, drewnianych lub nowoczesnych, ze stali nierdzewnej. Dla nadania im eleganckiego, indywidualnego stylu, Frank podjął decyzję o butelkowaniu w ciemnym szkle oraz zastosowaniu najwyższej jakości naturalnego korka.


Winnica Weingut Schäfer znajduje się w malowniczym regionie winiarskim Mittelhaardt. Uprawie winorośli sprzyjają tutaj gleby i dobre warunki klimatyczne. Powstające na ich bazie wina są zaiste bardzo interesującymi trunkami, na pewno wartymi bliższego poznania Zbliżające się Święta są ku temu najlepszą okazją.


Warto zdecydować się wszak na wina ekspresyjne, epatujące aromatami i bogactwem smaku, a jednocześnie eleganckie, podkreślające niezwykłość chwili. Serdecznie polecamy Państwu wino Schäfer Riesling Classic oraz LIMIT Riesling Alte Reben - to wina wyjątkowo sprzyjające posiłkom - wiosennym sałatkom, rybom w galarecie, czy lekkim przystawkom, których na wielkanocnym stole z pewnością nie zabraknie. Te lekkie wina nadadzą posiłkom świeżości i finezji.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj