wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Neblina - chilijska mgła

Neblina - chilijska mgła

Data dodania: 22-05-2015

Chilijska degustacja w domowym zaciszu

Dużo się mówi i pisze o degustacji wina – tej chwili, prawdziwie celebrowanej, której nasze zmysły zawdzięczają wiele niepowtarzalnych wrażeń, tej chwili, w której poszukiwać możemy całą gamę niuansów smakowo-zapachowych, tej chwili, w której prawdziwie doświadczamy wina. Wino jest wyjątkowe, warto zastanowić się nad każdym jego łykiem celem rozgryzienia kryjących się w nim tajemnic. Warto zatem zdecydować się na degustację powolną, odbywającą się etapami, w których dokonywana jest ocena wzrokowa, zapachowa i smakowa z punktem kulminacyjnym, czyli finiszem.alt Warto kupić na weekend butelkę dobrego chilijskiego wina, np. Neblinę Cabernet Sauvignon i przeprowadzić z nią wspaniałą, zapadającą w pamięć degustację.


 

Zakres działań jest bardzo prosty. Neblinę nalewamy do kieliszka i najpierw skupiamy się na jej wyglądzie. Warto zakręcić kieliszkiem, by jego szlachetna zawartość zawirowała i rozlała się po szklankach. Chcąc lepiej przyjrzeć się barwie pod przechylony kieliszek można podłożyć białą chusteczkę, co pozwoli lepiej ją ocenić. Z pewnością będziecie Państwo zachwyceni tym, co zaobserwujecie,


Neblina Cabernet Sauvignon ma bowiem wyjątkowy kolor. Następnie polecamy ocenić bukiet uwalniany przez to wino. I on z pewnością wywoła zadowolenie – śliwkowe aromaty w duecie z czekoladą potężnie wzmogą apetyt na to wino.

A gdy nacieszymy już oczy i nos nachodzi czas na najlepsze, czyli ucztę smaków, która z Nebliną Cabernet Sauvignon zdecydowanie będzie satysfakcjonująca. Finisz, czyli zwieńczenie całego procesu degustacji utwierdzi nas w przekonaniu, że Neblina Cabernet Sauvignon to rewelacyjne wino, które… wciąga. Wciąga w swoją barwną historię, w lokalny koloryt swej ojczyzny, a przede wszystkim w swe walory, których poznanie gorąco Państwu polecamy.

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj