wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » wino chilijskie2 » Neblina

Neblina

Chile to kraj, który wydaje się być stworzony czy przeznaczony do produkcji wina. W latach 70. XX wieku Chile zostało wręcz ogłoszone "winiarskim rajem", co rzeczywiście przekłada się na niezwykłe owoce w postaci wspaniałych win. Wina chilijskie znane są i cenione na całym świecie. Historia winiarstwa w Chile jest długa i sięga XVI wieku, kiedy to konkwistadorzy przywieźli na te ziemie winorośl, by produkować wino do celów liturgicznych. Izolacja geograficzna Chile pozwoliła uniknąć spustoszeń, której przyczyną była filoksera, co zapewniło ciągłość działań. Chilijski klimat z długim okresem wegetacji, dużymi różnicami temperatur między dniem i nocą pozwala na uzyskanie win o niespotykanej jakości, wysublimowanym smaku i wspaniałych aromatach.
Neblina w języku hiszpańskim znaczy "gęsta mgła".
Główne szczepy czerwone uprawiane w Chile to cabernet sauvignon, merlot, cabernet franc, malbec, carmenere, syrah i pinot noir. Chilijski merlot wyróżnia szczególnie atrakcyjny styl - jest on miękki, jędrny i łatwy w piciu.
Bardzo dobre chilijskie wina białe do codziennego spożycia to chardonnay i sauvignon blanc. Chilijskie chardonnay ma bogaty smak, ale nie jest nadmiernie tropikalne w stylu.
Kluczem do sukcesu chilijskiego winiarstwa jest prostota, dobra jakość i niewygórowana cena.
 
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
kraj
rodzaj wina

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj