wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Najlepsze wina z Mołdawii na zimowe mrozy3

Najlepsze wina z Mołdawii na zimowe mrozy

Data dodania: 30-01-2017 Mołdawia to najbiedniejsze państwo w Europie na terenach historycznej Besarabii. Nie ma tu przemysłu ani złóż, jedynym bogactwem jest żyzna nieskażona ziemia, na której przede wszystkim uprawia się winorośl dająca wina, które w Polsce są niezwykle popularne i cenione za wyjątkowy smak oraz przystępną cenę. Wina mołdawskie chętnie serwowane są gościom na weselach, czy wręczane jako prezent.altJednym z najpopularniejszych win jest tutaj Kagor, który jest winem mocnym i słodkim (zdarzają się naturalnie pewne odstępstwa), idealnym na rozgrzanie po zimowym spacerze. Trunek ten oryginalnie powstaje ze szczepu Malbec, dopuszczalne są też jednak takie odmiany jak Cabernet-Sauvignon, Saperavi, Merlot, Matraca, Kakheti, Morastel. Wino Kagor posiada elegancki, ciemno-rubinowy kolor, silnie wyczuwalna jest w nim czekolada, suszone śliwki i bakalie, obecne są także subtelne niuanse czarnych porzeczek, wiśni, czereśni i migdałów. Wszystko to sprawia, że wino Kagor smakuje uroczo i niepowtarzalnie.


Mnisi i duchowni prawosławni piją wino Kagor podczas ceremonii oraz obrzędów religijnych. Na Ukrainie obywatele spożywają je w charakterze lekarstwa na dolegliwości żołądkowe i przyznać należy, że jeśli faktycznie ma ono takie działanie, to nie ma na świecie smaczniejszego medykamentu.


Wino Kagor jest winem wyjątkowym, które znakomicie można łączyć z wszelkimi deserami, owocami, jak również z kawą i herbatą. W mroźny wieczór wino Kagor nie tylko rozgrzeje, ale też pokrzepi i osłodzi chwilę błogiego relaksu.


W ofercie sklepu Euro-wino zjadzicie Państwo wiele znakomitych Kagorów, serdecznie polecamy Kagor Monastyr, Kagor Cerkiewny, Kagor Pastoral, Kagor Hramy Rosyji, czy Kagor Saint George.
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj