wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Najlepsze wina w Hiszpanii3

Najlepsze wina w Hiszpanii

Data dodania: 09-04-2018

Hiszpania jest trzecim co do wielkości krajem produkcji wina na świecie, zaraz po Włoszech i Francji. Oznacza to, że na rynku dostępnych jest wiele wspaniałych win hiszpańskiego pochodzenia, które warto by spróbować. Ale Drogi Konsumencie, czy masz czas na zagłębienie się w tak obszerną tematykę? Z całą pewnością stanowiłoby to nie lada wyzwanie. Różnorodność przed której poznaniem zostałbyś postawiony nie gwarantuje jednak, że owemu wyzwaniu byś sprostał. Dlatego serdecznie polecamy niniejszy artykuł dotyczący win hiszpańskich, który stanowić może swego rodzaju busolę w ich jakże bogatym świecie.Jednym z najbardziej znanych regionów winiarskich w Hiszpanii jest znajdująca się w jej północnej części Rioja, której tradycja winiarstwa liczy blisko 2000 lat
Produkuje się tu wina bardzo rozmaite stanowiące wystawną ekspresję hiszpańskiej sztuki winiarskiej. Flagowym winem Hiszpanii jest zrodzona na tych właśnie ternach rioja. W najpopularniejszej, czerwonej, wersji obfituje ona w nuty dojrzalej truskawkowo-malinowej owocowości tempranillo, posiada niekwaśną strukturę wzmocnioną ciepłym akcentem dębu w efekcie starzenia w beczkach. Wino to zdecydowanie potrafi zawrócić w głowie niejednemu turyście ;)

 

Region Rioja dzieli się na trzy podregiony:


* Rioja Alavesa – powstają tu stosunkowo lekkie wina o większej kwasowości i bardziej subtelnych aromatach,


* Rioja Alta – jej bogata w żelazo, gleba sprawia, że rosną tu jedne z najlepszych krzewów gronowych w całym regionie,


* Rioja Baja – powstają tutaj bogate i pełne aromatu szlachetne trunki.

 

Warto zagłębić się w wina z regionu Rioja – mają one do zaoferowania bardzo wiele, wystarczy tylko pozwolić im to zaprezentować!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj