wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Na rozgrzanie - pyszne grzane wino

Na rozgrzanie - pyszne grzane wino

Data dodania: 03-10-2018
Aktualna pora roku ma to do siebie, że dni są coraz krótsze a wieczory i poranki coraz zimniejsze… Chłód, może nie tak dotkliwie, ale jest już jednak odczuwalny. Smutno żegnać lato, ale jesień też ma wiele zalet. A na rozgrzanie nie ma podobno nic lepszego jak dobra herbatka z rumem. Jej przyrządzenie jest dziecinnie proste i szybkie, a efekt murowany! Równie błyskawicznym oraz skutecznym sposobem na wzmocnienie jest grzane wino. Swe pozytywne działanie zawdzięcza ono nie tylko wysokiej temperaturze, w jakiej jest serwowane, ale również przyprawom korzennym.


Imbir, cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, wanilia.. rozgrzewających przypraw mamy całe mnóstwo. Warto korzystać z nich nie tylko przy okazji grzańców, ale także przygotowując inne napoje. Kawa z cynamonem i kardamonem, czekolada z chili, herbata z imbirem i goździkami – możliwości jest cała gama.


Wina grzane mają właściwości rozgrzewające co czyni je trunkami mającymi wiele uniwersalnych zastosowań. Nie tylko wzmacniają odporność, czy poprawiają humor, często też wykorzystywane są w różnych przepisach kulinarnych. Podstawowym przeznaczeniem tej kategorii alkoholi jest jednak po prostu ich smakowanie, degustowanie, próbowanie, czyli po prostu popijanie. Można je spożywać bezpośrednio z kieliszka, szklaneczki, czy glinianego kubka, można wykorzystać także w przygotowaniu rozmaitych drinków. Ich smakiem można cieszyć się w domowym zaciszu, można też na mieście w pubach lub przy okazji jarmarków. Stanowiłoby to swoistą kontynuację historii, kiedy to szlachta polska podczas biesiad na obrzeżach za pomocą tychże trunków wprowadzała się w stan wesołego upojenia


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą win grzanych dostępnych w sklepie Euro-wino, proponujemy Państwu wiele znakomitych trunków z tej kategorii, zarówno białych, jak i czerwonych, o standardowych pojemnościach i nieco większych - zapotrzebowanie na dobrego grzańca może być wszak różne ;) Zwłaszcza w tak nieprzychylną pogodę, z jaką aktualnie mamy do czynienia.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj