wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Morawy – idealne wina na każdą okazję

Morawy – idealne wina na każdą okazję

Data dodania: 15-03-2016 Morawy są niezwykłe. Morawy fascynują. Nieco odmienny klimat tego obszaru oferuje ogromne możliwości w dziedzinie wina, które wraz z tradycją historyczną i folklorem ludowym zapewniają absolutną oryginalność i autentyczność miejscowych szlachetnych trunków. Pozytywne zmiany w zakresie modernizacji technologii wykorzystywanych przy produkcji wina, jakie zaszły na Morawach w ostatnich latach pozwalają klasyfikować tutejsze wina jako jedne z najlepszych w Europie, zwłaszcza białe, które są świetnie orzeźwiające.

altIch kuszący owocowy charakter, pierwotne elementy aromatyczne, kwiatowe odcienie, delikatna i subtelna kwasowość sprawiają, że wina te pije się z czystą przyjemnością. Cechy te gwarantują też ich łatwą identyfikację oraz popularność wśród amatorów dobrych trunków.

Tradycja uprawy winorośli sięga czasów dawnego Rzymu, kiedy to żołnierze z miejscowych obozów zakładali winnice. Rozwój winiarstwa na Morawach ściśle wiąże się także z czasami Państwa Wielkomorawskiego oraz w okresie średniowiecza z działalnością cesarza Karola IV.

Obecnie region winiarski Morawy słynie z dużej liczby małych winnic, rodzinnych piwnic oraz mniejszych producentów, którzy istnieją obok średnich i dużych firm z zespolonymi obszarami winnic. Winorośl doskonale wplata się tutaj w krajobraz i genialnie wręcz przenosi jego ślad w powstające na jej bazie wino.

Warunki naturalne Moraw są podstawą unikatowej jakości tutejszych win, polegającej na ich owocowej pełności i subtelnym niuansie delikatnych aromatów. Serdecznie polecamy Państwa uwadze całą ofertę win morawskich, w której znajdziecie Państwo takie perełki jak Bzeneckla Lipka, czy trunki pochodzące z winnicy Pavlov.


 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj