wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Mogen David – poczujmy nowe smaki3

Mogen David – poczujmy nowe smaki

Data dodania: 28-04-2015 Można powiedzieć, że coraz większą popularnością cieszą się wina o obniżonej zawartości alkoholu, zwłaszcza te o ciekawym i orzeźwiającym smaku. Doskonałym tego przykładem są wina serii Mogen David, szczególnie Mogen David Moscato (spokojne) i Zinfandel. Stwarzają one niepowtarzalną okazję do tego, aby dłużej celebrować czas, który pragniemy spędzić w gronie znajomych czy przyjaciół. Do tego Idealnie gaszą pragnienie, a ich piękne intensywne barwy i niespotykane smaki sprawiają, że każde spotkanie, zarówno to planowane jak i spontaniczne będzie bardzo udane.

altRynek wina dynamicznie się rozwija, a Polacy otwierają się na nowe doznania smakowe. Poznanie całego bogactwa winiarskiego świata nie jest możliwe, jednak sklepy takie jak Euro-wino starają się nieco przybliżyć je swoim Klientom. Z przyjemnością informowaliśmy niedawno, że rodzina win Mogen David została rozbudowana w kierunku win bardziej lekkich i orzeźwiających, które świetnie sprawdzą się podczas napowietrznych imprez plenerowych czy ogrodowych. Seria ta przedstawia spektrum klasycznego smaku Kalifornii – bogatego i zdecydowanie nie-europejskiego.


 

Kalifornia ma swoją winorośl-wizytówkę, czyli szczep Zinfandel. Na jej bazie powstaje właśnie różowy półsłodki Mogen David. Szczep ten pochodzi prawdopodobnie z Chorwacji i jest tożsamy z włoskim Primitivo, jednak w Kalifornii zyskał zupełnie inny charakter. Był powszechnie uprawiany przez imigrantów, głównie Włochów, którzy w XIX wieku osiedlali się na północnym wybrzeżu Kalifornii. Powstający tu Mogen David Zinfandel posiada bogaty aromat i smak, w którym wyczuwalne są truskawki, banany i owoce egzotyczne. Wino jest świeże, dobrze zrównoważone i łatwe do picia. Świetnie sprawdzi się jako towarzysz lekkich potraw lub schłodzone pite samodzielnie w dni gorącego lata.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj