wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Mogen David Moscato Spokojne - NOWOŚĆ3

Mogen David Moscato Spokojne - NOWOŚĆ

Data dodania: 26-02-2015 Na kanwę każdego wina składa się kilka istotnych czynników. Spośród nich najważniejszym jest szczep budujący wstępną charakterystykę wina, coś jakby bazę, która przez pozostałe elementy zostaje wspaniale uzupełniona. Drugie skrzypce odgrywa terroir , czyli środowisko, w którym wino powstaje. Terroir to połączenie gleby, słońca i położenia geograficznego i ma ogromny wpływ na charakter danego wina. Ten sam szczep w innej części świata, kraju, a nawet regionie może dać i zazwyczaj daje zupełnie inny trunek. Naturalnie nie tylko ziemia ma wpływ na tonację wina, następnym składnikiem który ma dlań duże znaczenie, to pogoda i otoczenie w jakim rosną krzewy. W zależności od warunków terytorialno-klimatycznych grona nasiąkają odpowiednimi pierwiastkami co swe odbicie ma w ich owocowości.

alt

Inaczej zachowują się grona rosnące w pobliżu dużego skupiska wody, a inaczej rosnące w głębi lądu. Ostatnim, ale jakże istotnym aspektem jest czynnik ludzki. W winiarstwie kluczową rolę odgrywa doświadczenie zbierane przez pokolenia. Właściwe decyzje człowieka, który bazuje na swojej wiedzy i zdobytemu doświadczeniu są w winiarstwie niezastąpione i bardzo cenne.

Kalifornia jest regionem, w którym winnice zajmować będą już niedługo jedną szóstą całej powierzchni tutejszych terenów rolnych. Powstaje tutaj wiele niesamowitych i zapierających dech w piersiach win, jednak na weekend przede wszystkim pragniemy zapoznać Państwa z jednym, w pełni doskonałym, lecz z racji tego, ze jest nowością jeszcze nieodkrytym. Z przyjemnością prezentujemy kolejną, piątą już odsłonę win Mogen David – białego półsłodkiego Mogen Davida Moscato. Trunek ten produkowany jest z odmiany Moscato, uprawianej pomiędzy Pacific Coast a Central Valley w Kalifornii w winiarni o nieskażonej reputacji, prowadzonej przez ludzi o ogromnym zasobie wiedzy. Wino jest nieprzeciętne i smakuje jak najlepszy deser. Godnie zasila ono szeregi znanych i lubianych win Mogen David.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj