wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Miraval – gwiazda Prowansji3

Miraval – gwiazda Prowansji

Data dodania: 05-10-2016
Miraval to magiczny zakątek schowany w prywatnej dolinie wsi Correns w samym sercu Prowansji. Obejmuje on blisko 500 ha ziemi oraz wspaniały zamek otoczony przez lasy, gaje oliwne i winnice. Bujna przyroda łączy się tu z pięknym prowansalskim klimatem tworząc niesamowitą oazę spokoju i relaksu. Miraval posiada długą historię sięgającą wiele lat wstecz. Dziś właścicielami tego majątku są Brad Pitt i Angelina Jolie, którzy rezydują w nim latem.

altProwadzeni impulsem zachowując jego tradycyjny charakter uczynili dodatkowo z tego miejsca centrum poświęcone kulturze – można tu obejrzeć sztukę teatralną, posłuchać dobrej muzyki, zjeść wykwintną potrawę i oczywiście – napić się doskonałego wina.


Niesamowite jest terror panujące w Miraval – na wysokości 350 metrów winorośl może cieszyć się takimi przywilejami jak ciepłe słoneczne dni i umiarkowanie chłodne noce. Wnoszą one w wina świeżość i równowagę, której próżno szukać w innych szlachetnych trunkach. Pnącza sadzone są na wspaniałych ułożonych kaskadowo kamiennych tarasach i uprawiane bez użycia sztucznych środków chemicznych. Można powiedzieć zatem, że winogrona rosną tutaj w tradycyjnych i „zdrowych” warunkach.


Po osiągnięciu pożądanego stopnia dojrzałości jagody gronowe zbierane są ręcznie, a następnie starannie selekcjonowane. Dzięki tak dużej dbałości o surowiec wina powstające na jego bazie są niezwykłej jakości.


Od roku 2012 Miraval współpracuje ze znaną rodziną winiarską Perrin, która udziela cennych rad i wskazówek przy uprawie winorośli i dystrybucji win. Dowodem potwierdzającym owocność zawiązanej współpracy stanowić może wino Miraval Rose Cotes de Provence A.O.P. Jego sprzedaż rozpoczęta w Walentynki 2013 wpisała się na karty rekordów winiarskich – w ciągu zaledwie 5 godzin sprzedana została bowiem cała roczna produkcja tego wina, czyli 6 tysięcy butelek!


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Miraval.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj