wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Marques de Fuertigo – wino pasujące w każdy gust

Marques de Fuertigo – wino pasujące w każdy gust

Data dodania: 29-04-2016 Według powierzchni upraw winogron Hiszpania jest największym na świecie krajem wina, ale pod względem ilości wytwarzanego tutaj trunku plasuje się za Francją i Włochami. Taka kolejność nie jest przypadkowa, a wynika z okresowych suszy, które w większości regionów negatywnie wpływają na kondycję upraw. Dopiero od kilku lat współczesne i zorientowane na jakość metody uprawy winorośli przeniknęły do tradycyjnego rolnictwa hiszpańskiego.

altW najbardziej znanym regionie winiarskim Hiszpanii, Rioja, wytwarza się wysokiej jakości wina, ale mniej intensywnie uprawiane obszary na Półwyspie Iberyjskim również mają istotne znacznie wśród win z tego zakątka świata. Należą do nich zaskakująco smaczne wina Margues de Fuertigo.


Są to wina o średniej budowie, przyjemnie odczuwalne, nieskomplikowane, idealne do codziennych posiłków, czy spotkań ze znajomymi, a do tego w bardzo atrakcyjnej cenie. Występują one w kilku odsłonach, przy czym każda warta jest poznania.

Marques de Fuertigo o czerwonej szacie występuje w wersji półwytrawnej i wytrawnej. Są to wina eleganckie, pasujące do większości potraw. Ich aromat przywołuje na myśl wspomnienie gorąceg9o hiszpańskiego lata.

Marques de Fuertigo w białej poświacie również dostępne jest w profilu półwytrawnym i wytrawnym. Te lekkie, świeże wina świetnie sprawdza się jako aperitif. Doskonale gaszą też pragnienie. Gdyby pogoda pozwoliła na pewno popis smaku dałyby na majówce.

Marques de Fuertigo w sukni różowej cieszy tylko smakiem półwytrawnym. Kusi dojrzałą truskawką i maliną. Do przekąsek, makaronów i białego mięsa jest niezastąpione.

Choć prognozy są mało optymistyczne życzymy udanej majówki

Z dobrym winem mimo wszystko na pewno taka będzie!
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj