wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Manischewitz – legenda koszerności3

Manischewitz – legenda koszerności

Data dodania: 14-10-2014

Manischewitz jest firmą założoną przez rabina Dov Behr Manischewitz w 1888 roku, która specjalizuje się w produkcji m.in. koszernych trunków. W tym celu spełniany jest cały szereg warunków, które uznać należy za zgodne z żydowskim prawem diety. Oznacza to, że zarówno składniki jak i sprzęt, za pomocą którego i w którym są one przetwarzane, a także sposób jego obsługiwania muszą spełniać bardzo specyficzne wymagania.Rodzina trunków spod znaku Manischewitz wykonana jest z winogron Concord, które charakterystyczne są dla wschodnich terenów Stanów Zjednoczonych. Nadają one winom specyficzny rys, który zdecydowanie wyróżnia je na tle innych trunków.

Wina Manischewitz, podobnie jak dobrze znane już polskim konsumentom koszerne wina Mogen David słyną z intensywnej, pełnej słodyczy oraz trwałego, długo utrzymującego się aromatu. Doskonale komponują się z wszelkiego rodzaju deserami i ciastami. Mogą tez być bardzo interesującym smakowo digestivem.

Grupa Manischewitz uznawana jest w Stanach Zjednoczonych, za zdecydowanie największego producenta win koszernych. Symbolem tej marki, który znaleźć można na etykietach wszystkich win, jest wiązka winogron Concord umieszczona nad gwiazdą Dawida.


W tym tygodniu w naszym sklepie internetowym pojawiły się trzy rodzaje wspomnianego wyżej producenta :
 

  • Manischewitz Blackberry, które cechuje ciemno purpurowa barwa i bogaty aromat jeżyn, śliwek oraz czarnej porzeczki. W smaku jest bardzo przyjemne z doskonałym balansem i słodkim finiszem.

  • Manischewitz Cherry, słodkie wino posiadające soczystą, rubinową barwę oraz czarujące jedwabistością i bogatym aromatem dojrzałych wiśni, czereśni a także truskawek.

  • Manischewitz Concord, bardzo harmonijny trunek o bordowej barwie z fioletowymi refleksami stanowiący wizytówkę firmy. W smaku jest rozkoszne, uwodzi bogatym aromatem ciemnych owoców leśnych oraz dojrzałych wiśni.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi koszernymi winami prosto z Ameryki i oceniania, czy niezmienna pozycja wina Mogen David może za ich sprawą zostać zachwiana ?


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj