wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Magia mocnych trunków3

Magia mocnych trunków

Data dodania: 17-11-2015 Alkohole mocne są w Polsce popularne niemal od zawsze, ale jako ich miłośnicy dopiero od niedawna zaczynamy je tak naprawdę rozumieć. Whisky, koniak, czy brandy są wyraźnie różne od wódki, więc to oczywiste, że należy pić je inaczej. Ich magia polega na tym, że destylowane są w taki sposób, aby zachować charakter surowca, z którego je zrobiono. Dzięki temu łatwo rozróżnić whisky powstającą ze zboża od rumu, którego bazą jest trzcina cukrowa, czy też calvadosu do produkcji którego używane są jabłka. Wyróżniająca się jest także brandy, która otrzymywana jest z destylowanego wina.

altJej nazwa pochodzi od holenderskiego brandewijn (w średniowieczu nazywano tak palone wino) i oznacza winiak, czyli produkt destylacji spokojnego wina gronowego. Alkohol zawarty w trunku ulatnia się, a następie skrapla w chłodnicy, tworząc bezbarwny płyn o zwiększonej mocy, w zależności od typu aparatu i sposobu prowadzenia destylacji.W sklepie Euro-wino dostępna jest wysokiej jakości Brandy Se Jerez, której ojczyzną jest Andaluzja i rozgrzany słońcem trójkąt Jerez. Sekret jej niesamowitego smaku tkwi przede wszystkim w unikalnym procesie produkcji jakim jest SOLERA. Metoda ta polega na ciągłym mieszaniu leżakowanego alkoholu. Beczki układane są według wieku w kolejności od najmłodszej do najstarszej. Młodszy alkohol dolewany jest do starszego, a brakująca ilość uzupełniana jest jeszcze młodszym.


Godnymi polecenia brandy są także rocznikowe Arma prosto z Armenii. W ofercie pojawiły się trunki 15-letnie, 10-letnie i 7-letnie. Ich doskonały charakter pozwala na sensualną degustację przy kominku, ale także na wspaniale łączenie z jedzeniem. „Food pairing” czyli sztuka dobierania jedzenia do potraw, tak oczywista w świecie win, ostatnimi czasy coraz silniej zaczyna też dotyczyć alkoholi mocnych.


Zachęcamy do eksperymentowania i odkrywania tajemnic tego pięknego świata. Z brandy Arma wir nowej przygody może okazać się bardzo fascynujący.

 

 

 

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj