wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Livon – wina z włoską duszą3

Livon – wina z włoską duszą

Data dodania: 05-07-2016
Historia win Livon to historia, która rozpoczęła się blisko 50 lat temu z inicjatywy Dorina Livona, jednego z najbardziej utalentowanych i znanych winiarzy w regionie Friuli. Jest to historia o życiu człowieka, które wypełnia pasja do wina, tradycja rodzinna oraz prawdziwa miłość do ojczyzny. Dorino Livon swoje pierwsze winnice stworzył na wzgórzach Collio w 1964 roku i powoli, z działki na działkę rozbudowywał ją, ustanawiając nieruchomość Azienda Agricola Livon.

alt
We wczesnych latach osiemdziesiątych z wielkim powodzeniem w działalność firmy zaangażowali się jego dwaj synowie – Valneo i Tonino. Oboje podjęli decyzję o dywersyfikacji produkcji win przy zachowaniu ich najwyższej jakości, wprowadzili też nowe zasady organizacyjne celem usprawnienia pracy w winnicach. Ich strategie okazały się bardzo trafione, potwierdzili tym samym, że są godnym następcami swojego ojca oraz dziedzicami jego ogromnej spuścizny.


Zdając sobie sprawę z faktu, że to niezbędne aby pozostać konkurencyjnym na szybko zmieniającym się rynku, w latach 90. rodzina Livon odważnie postanowiła nabyć trzy nowe winnice. Dwie z nich – Villa Chiopris i Tenuta Roncalto znajdują się w Friuli, natomiast Borgo Salcetino jest znajduje się w obszarze Chianti Classico, w Toskanii.


Wina powstające pod czujnym okiem braci Livon charakteryzują się wyjątkowym smakiem oraz pełnią aromatu. Należą one także do jednych z najbardziej sukcesywnych i najbardziej rozpoznawalnych win w regionie Friuli Venezia Giulia. Wina te zdobyły różnego rodzaju nagrody i wyróżnienia przyznane przez Światowe Organizacje związane z branżą winiarską.


Warto poznać wina Livon i zaznajomić się z ich bogactwem. Takie spotkanie będzie z pewnością miłe, ale też i owocne..
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj