wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Izraelskie wina koszerne3

Izraelskie wina koszerne

Data dodania: 16-01-2015 Wraz z rewolucją, jaka nastąpiła w latach 80 ubiegłego stulecia w winiarstwie izraelskim zwiększyło się zapotrzebowanie na jakościowe wina wytrawne. I już niemal od początku wiedziano, że kraj ten zdecydowanie sprosta wymaganiom, które jemu postawiono. Grupa młodych, izraelskich winiarzy zasadziła tu krzewy sprowadzone z Kalifornii, a nowo powstałą, winiarnia Golan Heights Winery wypuściła na rynek swoje pierwsze wina.

Można powiedzieć, że od samego początku odnosiły one sukcesy, nie tylko w Izraelu, ale i za granicą oraz zdobyły mnóstwo nagród na prestiżowych międzynarodowych konkursach. Dlaczego? Ponieważ wina te powstają we wspaniałym terror – bajkowej krainie, która oferuje bazaltową powulkaniczną glebę, właściwie ukształtowany teren i chłodny klimat panujący na dużych wysokościach.

Zasłużenie czyni to Wzgórza Golan „Krainą Win”. Ponadto tutejsi winiarze posiadają ogromną wiedzę, a dodatkowo wspierani są przez supernowoczesną technologię, począwszy od satelitarnego monitoringu winnic, po sterowany komputerowo system kropelkowego nawadniania krzewów.
 

Od założenia w 1983 roku, winiarnia Golan Heights Winery wypuściła na rynek dwie wiodące marki – Yarden i Gamla. Dzisiaj jest uznawana za jedną z najważniejszych firm winiarskich w Izraelu pod względem jakości i innowacji technologicznych.
 

Yarden to jakościowo najbardziej wyrafinowana marka win z Golan Heights Winery. Do ich produkcji wykorzystuje się winogrona wytwarzane z najlepszych winorośli zebrane w najlepszych winnicach. Znakiem marki jest starożytna lampka oliwna. Obrazuje ona ścisły związek winiarni z tradycją sięgającą tysiące lat w przeszłość.

Doskonałym, wielokrotnie nagrodzonym winem jest Yarden Cabernet Sauvignon – aromatyczne, dojrzałe, bogate i skoncentrowane z nutami palonego dębu i akcentami przypraw – po prostu niezwykłe, jak miejsce, w którym powstaje.
 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą win Yarden dostępnych w sklepie Euro-wino.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj