wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Izrael – wino ponad wszystko

Izrael – wino ponad wszystko

Data dodania: 20-03-2015

Lokalne odmiany izraelskie dawno wymarły – w dzisiejszych czasach w kraju tym uprawia się wyłącznie międzynarodowe szczepy. Wpływy kalifornijskie sprawiły, że charakterystyczny dla tego regionu styl jest bardziej nowo-światowy i pozostaje w ciekawym kontraście wobec winiarstwa europejskiego. W Izraelu najważniejszym regionem produkującym wina jakościowe jest Galilea z podregionami Galilea Dolna i Górna i Tabor. Panujące tutaj warunki klimatyczne i pogodowe sprawiają, że powstające tutaj trunki odznaczają się dużą koncentracją owocu. Najlepiej udają się tutaj wina na bazie cabernet sauvignon, merlot, syrah, chardonnay, sauvignon blanc i muscat.altZnaczna część powstającego w Izraelu wina przeznaczona jest na eksport – wynika to głównie z światowego popytu na trunki koszerne. Co prawda wiele win koszernych powstaje m.in. w Stanach Zjednoczonych jednak nie mogą się one równać z tymi izraelskimi.

Podobno ulubionym winem Izraelczyków jest półwytrawny riesling, jak np. Barkan Reserve Emerlad Riesling. Bardzo dobrze znanymi winami są także Yarden Mount Hermon Red i White, Gamla, czy Zmora, która już wkrótce pojawi się w sklepie Euro-wino w nowej, białej półsłodkiej odsłonie. Czy będzie tak świetna jak jej rewelacyjna czerwona wersja? Niedługo się o tym przekonamy. Oferta sklepu wzbogaci się także o słodkie koszerne wino King David, które być może stanie się godnym konkurentem dla dobrze znanej i lubianej marki win Mogen David.

 

Delektując się winami izraelskimi nie sposób nie zwrócić uwagi na ich unikatowość przejawiającą się w doskonalej kompilacji tradycji z nowoczesnością okraszoną profesjonalizmem. W winach tych zawarte jest wszystko, co najlepsze – ogromna wiedza, pasja, niezwykła żywotność i coś, co można określić „niezwykłym pochodzeniem”.

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj