wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Idealne wino na upalny weekend3

Idealne wino na upalny weekend

Data dodania: 07-08-2015 Weekend zapowiada się upalnie, temperatury w sobotę i niedzielę mają podobno sprawić, że tutaj w Polsce poczujemy się jak w Turcji, czy Egipcie. Zadbajmy zatem o to, by pod ręką mieć nie tylko życiodajną wodę, ale i orzeźwiające napoje, które przyjemnie ochłodzą i wzmocnią. Najlepiej w tej roli sprawdzi się białe wino, które dodatkowo połączyć można z wodą sodową. Odważne, owocowe aromaty białych win oraz ich lekkie i pełnowartościowe konstrukcje w 100% spełnią nasze oczekiwania względem orzeźwienia oraz ugaszenia pragnienia.

altGorąco polecamy trunki z Nowej Zelandii. Dlaczego? Ponieważ wyziębione, ale odpowiednio zahartowane przez zróżnicowane temperatury tutejsze winogrona wyróżniają się świeżością, cytrusową żywotnością oraz bogactwem ziołowych nut dając wina, których w Europie niestety nie znajdziemy.. W tej kategorii wyróżniającymi trunkami są zdecydowanie Sileni, czy Marlborough Bay Sauvignon Blanc. Wyczuwalne są tu zielone i żółte owoce, w tym m.in. agrest, a podniebienie jest czyste oraz świeże z wyraźnym aromatem cytrusów. W taki dzień, kiedy nawet zimna woda w kranie jest ciepła wina te smakować mogą jak najlepsze, jakie do tej pory mieli Państwo okazję pić.. A jeszcze lepiej będą one smakować w towarzystwie.

 

W ten gorący czas czerwone wina polecamy na wieczór, gdy powietrze stanie się już nieco lżejsze i bardziej świeże. Czerwonego wina lepiej nie schładzać długo w lodówce ponieważ odbić się to może negatywnie na jego smakowych walorach. Decydując się np. na znakomite hiszpańskie Vina Oria Gran Reserva po jego odkorkowaniu pozwólmy winu odetchnąć. Wraz z wydobywającym się z butelki aromatem może pojawi się i Dżin, które spełni życzenie o przedłużeniu lata oraz aktualnej chwili?
 

Miłego weekendu!

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj