wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Idealne wino

Idealne wino

Data dodania: 08-03-2019
Wybierając się po wino do sklepu zdarza się , że odbywamy podróż w nieznanie. Stajemy przed sklepowymi półkami od góry do dołu zapełnionymi butelkami i popadamy w konsternację. Taka ogromna ilość wywołuje totalną dezorientację, z której staramy się wybrnąć zazwyczaj na dwa sposoby – albo decydując się na wino tanie, by nie uszczuplić za bardzo kieszeni, albo też drogie, by zrobić wrażenie.


altKontretykieta zazwyczaj niewiele pomaga, niemal każda wskazuje bowiem, że do czynienia mamy z winem tak niezwykłym, z jakim dotąd się nie zetknęliśmy. Cena też nie jest dobrym doradcą, można bowiem kupić dobre wino za małe pieniądze lub zapłacić dużo i być niezadowolonym.


Podstawową zasadą, jaką powinniśmy się kierować podczas zakupu wina są własne upodobania. I tyle. Jeśli lubimy wytrawność nasza uwaga powinna być kierowana w kierunku wina ze Starego Świata – wina te są bardziej kwasowe, z mniejszą zawartością cukru.  Łagodniejszą wersję wytrawności znajdziemy w winach z Nowego Świata – wina te są bardziej owocowe w smaku, mniej kwaśne i bardziej subtelnie. Sam region to jednak niewystarczający trop.


Istotny jest także szczep. Cabernet Sauvignon, Nebiolo, Tempranillo, Shiraz dają wina mocne i intensywne, Merlot czy Pinot Noir bardziej łagodne. Wśród białych win, bardziej wyrazistym będzie to na bazie Chardonnay, Sauvignon Blanc to ekspresja owocowości.


Przed zakupem powinno się również rozważyć starzenie wina w dębowej beczce. Takowe są cięższe w smaku, mniej owocowe, bardziej dymne i wyrafinowane. Przypadną one do gustu amatorom smaków wyrazistych. Pamiętajmy, że takie wina nie pasują do każdego jedzenia. Są zdecydowane i stanowcze, ale bardzo interesujące.


Mając na względzie swoje preferencje smakowe zapraszamy do zakupu idealnego wina J W sklepie Euro-wino z całą pewnością takie Państwo znajdą!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj