wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Gruzja - w świat po wino3

Gruzja - w świat po wino

Data dodania: 17-02-2015 Kiedyś domeną Polaków były przede wszystkim słodkie wina deserowe obok których zainteresowaniem cieszyły się jeszcze wina owocowe. Jednak od jakiegoś już czasu podniebienia skutecznie podbijają wina gronowe. I nasi rodacy stają się wobec nich coraz bardziej lojalni. Jeszcze pod koniec ubiegłego stulecia i na początku obecnego nasze upodobania winiarskie oscylowały wokół win węgierskich czy bułgarskich.

altObecnie Polacy bardzo chętnie poszerzają obszary swych winiarskich odkryć i fascynacji o takie regiony jak Francja, Włochy, Hiszpania, Izrael, Stany Zjednoczone.

Niesłabnącą popularnością cieszą się też wina z Nowego Świata. Doskonałym przykładem tego segmentu są chilijskie wina Cono Sur, australijskie Element Late Harvest, południowoafrykańskie trunki Zafrico i argentyńska seria Artango.

Polacy bardzo chętnie poszerzają swoją wiedzę na temat alkoholi. Łączy się to w dużej mierze z częstymi wyjazdami, w czasie których można poznać kulturę i obyczaje odwiedzanego kraju, jak również jego kuchnię i tradycyjne trunki.

W tym tygodniu pragniemy teoretycznie zapoznać Państwa z bogatym światem win gruzińskich oraz zachęcić do organoleptycznych poszukiwań we własnym zakresie.


Gruzja – kolebka winiarstwa

Winnice Gruzji położone są na południowych stokach Kaukazu i uprawia się w nich blisko 500 odmian winogron, przy czym większość to szczepy lokalne. Wśród nich najpopularniejsze są saperavi, rkatsiteli i mtsvane. Główną przyczyną sukcesu win gruzińskich jest ich przewidywalność, kompozycja dostosowana do podniebienia polskiego konsumenta, który w winach półwytrawnych poszukuje łagodności i owocu, a w wytrawnych głębi smaku, wyrazistości i koncentracji. Dzięki swoim doskonałym warunkom uprawy wymogi te Gruzja jest w stanie spełnić. Powstające tu wina są świeże, aromatyczne i pikantne. Warto ich posmakować.


 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj