wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Gruzja jest modna3

Gruzja jest modna

Data dodania: 10-11-2016 Gruzja jest modna i to nie tylko pod względem turystycznym. Niemal każdy turysta odwiedzający ten kraj poszukuje po powrocie gruzińskiego wina. Wytwarzane z lokalnych odmian takich jak Rkatsiteli, czy Mtsvane (warto zauważyć, że szacunkowo autochtonicznych odmian gruzińskich jest blisko 500) kradnie serca i wprowadza w sensoryczny, nieznany dotąd świat, za którym tęskni się po powrocie do domu.

alt

Prawdziwą ciekawostkę stanowią wina powstające na bazie jednego z najpopularniejszych gruzińskich szczepów – Saperavi. Podobno szczep ten daje wina będące istnym eliksirem życia, tak przynajmniej twierdzą produkujący je Gruzini. Podobno daje ono siłę, zdrowie i korzystnie wpływa na długość życia. I nawet jeśli to tylko „opowiastki” warto tego wina spróbować bo jeśli nie wzmocni to na pewno nie zaszkodzi.


A przede wszytkom może zasmakuje!
Bez względu na podania i opowieści ludowe faktem jest, że gruzińskie trunki często poszukiwane są w specjalistycznych sklepach winiarskich. W Polsce ich oferta jest dość szeroka i urozmaicona, dostępne są wina stołowe i z wyższej półki – każdy znajdzie w niej coś dla siebie. I choć wina gruzińskie nie należą do bardzo tanich konsumenci sięgają po nie chętnie. Przesądzają o tym z pewnością kwestie smakowe oraz swoista pierwotność cechująca te wina.. Bo wino narodziło się właśnie w Gruzji blisko 8000 lat temu. Potwierdzają to badania naukowe oraz znaleziska, w tym najstarsze ślady upraw winorośli.


Współczesne winnice Gruzji położone są na południowych stokach Kaukazu i uprawia się w nich znakomite odmiany winogron, przy czym większość z nich to szczepy lokalne. Warto winom gruzińskim zaufać i udać się w naprawdę ciekawą podróż.

 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj