wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Greckie wina pełne przyjemności

Greckie wina pełne przyjemności

Data dodania: 10-07-2015 Można powiedzieć, że Grecja to czysta esencja kraju śródziemnomorskiego składająca się z długich, głośnych biesiad, wielodzietnych rodzin i pełnych uroku klimatyzowanych tawern, które co roku odwiedzają miliony turystów. Surowe krajobrazy z ubogą roślinnością kontrastują tutaj z błękitem morza i głębokimi kanionami, a wiekowe monastyry to widok równie częsty jak nowoczesne miasta. Tutejsi mieszkańcy są hałaśliwi i pełni radości, żyją także w przekonaniu, że mimo problemów, z którymi boryka się kraj, Grecja jest najlepszym miejscem na świecie. To hedonizm i to w czystej postaci. Grecy znają się na przyjemności, a co wiedzą przekazują dalej tworząc i produkując specjały stanowiące istną ambrozje dla podniebienia. Zdecydowanie zalicza się do niej greckie wino, które obok oliwy z oliwek stanowi drugi filar greckiej kuchni.

altJuż w starożytności odkryto, że ziemia grecka, choć nieprzyjazna zbożu, jest niezwykle przydatna pod uprawę winorośli i drzewek oliwnych. Wino i oliwa powstałe z plonów greckich okazały się być bardzo dobrej jakości i szybko zyskały uznanie konsumentów z basenu Morza Śródziemnego.
 

Z czasem wino stało się bardzo istotnym elementem kultury Grecji. Pod koniec VI w.p.n.e. panteon bogów greckich zasilił Dionizos, bóg wina, a wraz z nim pojawiły się Dionizje, czyli hucznie obchodzone święto wina. Smak powstających tutaj szlachetnych trunków celebrowany jest do dziś. Greckie wina na coraz szerszą skalę doceniają też turyści, którzy po powrocie z urlopu szukają poznanych w Helladzie smaków.
 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów spragnionych greckich win Sklep Euro-wino poleca ich uwadze znakomite trunki z tej części Europy.


 

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj