wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Greckie wina – grecka różnorodność

Greckie wina – grecka różnorodność

Data dodania: 21-04-2015 Dzisiejsza Grecja uważana jest za spadkobierczynię Grecji antycznej. To kilka tysięcy lat historii i przebogate dziedzictwo kulturowe. Kolebka całej cywilizacji zachodniej, miejsce narodzin demokracji, filozofii, czy igrzysk olimpijskich. To również królestwo dobrej kuchni i biesiadowania, a także ojczyzna niedocenionych win greckich.. Koniecznie należy to zmienić!

altWino stało się w tym pięknym wyspiarskim kraju naturalnym codziennym napitkiem, nie napojem dla najbogatszych, czy trunkiem tylko od święta. Na pewno każdy, kto choć raz spędził wakacje w Grecji doświadczył tego na wlanej skórze.


Wraz z rolnictwem wino było tutaj jedną z najważniejszych dziedzin handlu nieraz pełniło w nim także rolę waluty. Wino wkroczyło tu do sztuki wyższej, stało się także inspiracją typowej sztuki użytkowej skupiającej się np. na szeroko masowym wyrobie amfor, czy innych naczyń do wina.

Nie do przecenienia jest także grecki wpływ na całe winiarstwo europejskie. I choć greckie odmiany zostały później zdecydowanie wyparte dziś moda na helleńskie szczepy wyraźnie powraca. Spośród kilkuset gatunków winnej latorośli tylko niektóre mają jednak duże znaczne w przemyśle winiarskim. Wina produkowane na ich bazie są zmaterializowaniem greckiej różnorodności, w której silnie odczuwalny jest duch boskiego Dionizosa.
 

Portfolio greckich win dostępnych w Polsce może nie pęka w szwach, ale na pewno znajdują się w nim wina, które opowiadają ciekawą historię, są niebanalne i słoneczne jak lipcowe dni. Gorąco polecamy Państwu trzykolorową Mostrę, która inspirująco wpływa na kulturę picia podążając tropem „upowszednienia” wina, zachęcamy także do zapoznania się z czerwono białym zestawem Królewska Para, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Na uwagę zasługują również bardzo nowoczesne, wysokojakościowe wina z serii Chateau Nico.
 

Tydzień grecki czas zacząć.

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj