wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Grand Le-Cluze – Langwedocja w pełnej krasie3

Grand Le-Cluze – Langwedocja w pełnej krasie

Data dodania: 07-10-2016
Błękitne niebo, oślepiające słońce, cyprysy, gaje oliwne, kamienisty grunt oraz maleńkie wioski ze średniowiecznymi wieżami – tak oto prezentuje się południe Francji – region stanowiący jedną wielką uprawę winorośli. W samej Langwedocji-Roussillon znajduje się jedna trzecia winnic całej Francji! A w nich powstają prawdziwe cudeńka, jak na przykład wina Grand Le-Cluze, które w tym tygodniu pojawiły się w sklepie Euro-wino.

altWiniarska historia południowej Francji sięga wieku VI p.n.e. Wtedy to winorośl zaczęli uprawiać tutaj Grecy. Tutejsze winiarstwo stało się jednak winiarstwem z prawdziwego tak naprawdę dopiero w latach 70. XX wieku, kiedy producenci uświadomili sobie, że to wina jakościowe, a nie tanie masowe wina czerwone powinny stanowić cel ich produkcji.


Dzisiaj wino czerwone nadal przoduje, jednak jego styl zmienił się nie do poznania! Pagórkowate parcele obsadzono grenache, syrah i mourvedre; z gron starych krzewów carignan robi się dziś pełne wyrazu wina, które coraz chętniej goszczone są na stołach konsumentów. Użycie tych odmian w połączeniu z coraz większymi inwestycjami i nowoczesną techniką winifikacji pozwala produkować w apelacjach Langwedocji-Roussillon jedne z najbardziej ekscytujących wina w Francji – bogate, pełne charakteru kupaże, które oddają naturę miejsca, z którego pochodzą.


Niewątpliwie należą do nich wina Grand Le-Cluze z winnic Vicomte, które rozciągają się w samym sercu Langwedocji na zboczach płaskowyżu Aumelas. Wina te dostępne są w wersji wytrawnej, ale w trzech klasycznych winiarskich kolorach – białym, różowym i czerwonym. Są lekkie i w przystępnej cenie.


Serdecznie polecamy je Państwu na weekend.
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj