wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Francuskie wina – szyk przyjęć i wesel3

Francuskie wina – szyk przyjęć i wesel

Data dodania: 02-05-2015 Francja bywa nazywana pierwszym mocarstwem winiarskim na świecie. Na miano to składa się wiele czynników, w tym długa zacna historia, wielkość upraw, a także ilość codziennego spożycia wina. Krzewy winne są tu uprawiane w wielu strefach klimatycznych o zróżnicowanych podłożu gleby co skutkuje powstaniem bardzo ciekawych, różnorodnych win.

Z ich dobrodziejstw korzysta się tu na szeroką skalę. Można powiedzieć, że wino należy do stylu życia niemal każdego francuskiego mieszkańca – jest nie tylko chętnie degustowane, ale także używane w kuchni podczas przegotowywania mięs, ryb, sosów czy słodkości.

altWiniarski krajobraz Francji jest zjawiskowo wielobarwny, stylowy i charakterystyczny. Chyba najbardziej znanym regionem jest Bordeaux, które z powodzeniem określić można jako winiarskie imperium. Na jego terenie znajduje się blisko 120 tys. ha winnic produkujących 6,6 mln hektolitrów wina rocznie, w tym najbardziej prestiżowe i najdroższe wina na świecie.
 

Wina J.P. Chenet może nie należą do tej kategorii, ale z pewnością są to trunki, które przyciągają uwagę i nie tylko ze względu na nietypową butelkę Josephine.
 

Ich wyróżnikiem jest bowiem wyborny smak oraz cenowa przystępność. J.P. Chenet Merlot urzeka młodym i eleganckim bukietem z aromatami ciemnych owoców oraz głęboko rubinową szatą. J.P. Chenet Cabernet Syrah jest winem, które przyciąga intensywnym smakiem czarnej porzeczki z przyjemną nutą czarnych jagód i przypraw.

J.P. Chenet musujące świetnie sprawdzi się jako lekki aperitif, a w upalne dni z dodatkiem wody mineralnej lub kilku kostek lodu zapewni wykwintne źródło orzeźwienia. Bardzo dobrze wypada ono także w koktajlach owocowych. Z grillowaną rybką doskonale połączy się J.P. Chenet Colombard Chardonnay.

Wino francuskie - wielowiekowa tradycja

Czegóż chcieć więcej – chyba tylko słońca.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj