wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Francis Ford Coppola – dobre wino i kino3

Francis Ford Coppola – dobre wino i kino

Data dodania: 17-06-2016 Francis Ford Coppola znany jest przede wszystkim z branży filmowej, w której zdziałał wiele dobrego. Z całego jego dorobku najbardziej doceniana jest chyba gangsterska trylogia „Ojciec chrzestny” opowiadająca o włoskiej rodzinie mafijnej w USA. I tak jak dzieła te doceniane są przez filmoznawców, tak wśród sommelierów zachwyt wzbudzają wina jego produkcji.

altBo Francis Coppola jest człowiekiem o wielu twarzach i talentach. Od kilku ładnych lat stoi na czele rezydencji w Inglenook, którą zacnie dowodzi niczym pan dworu z jakiejś angielskiej powieści. Dogląda tam produkcji win pod swoim nazwiskiem, które cieszą się uznaniem na całym świecie.


Życiorys Francisa Coppoli jest długi i barwny, urodził się w Detroit, dorastał w Nowym Yorku, obecnie razem z żoną Eleanor mieszka w Kalifornii w jednym z najbardziej zabytkowych budynków Doliny Napa.

Powstające tutaj wina w pełni odzwierciedlają osobowość Francisa – są nietuzinkowe, pełne kunsztu i można śmiało powiedzieć, że tak jak on stanowią już swego rodzaju ikony.


Beret i szalik są znakami rozpoznawczymi Francisa Coppoli, w przypadku jego win wyróżnikiem jest niezwykła jakość. Duża ilość słońca zapewnia spójną i długą wegetację winogron, natomiast różnorodność tutejszego terroir pozwala na uprawę wielu odmian, które zaskakują swym potencjałem i dają wina o niepowtarzalnym smaku. Cabernet Sauvignon Francisa Coppoli jest ze wszech miar ekstraktywny, Syrah zachwyca doskonałą spójnością, a Zinfandel to klasyk jakich mało.


Kolekcja win Francisa Coppoli składa się z trunków idealnie przemyślanych, żywych i plemiennych o charakterystycznych smakach i wspaniałych strukturach. Polecamy je Państwu serdecznie!

 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj