wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Francis Coppola3

Francis Coppola

Data dodania: 24-01-2014 Wino niczym sztuka

Francis Coppola to człowiek, którego amatorom dobrego kina nie trzeba przedstawiać. Każdy przynajmniej raz obejrzał jego genialną gangsterską trylogię „Ojciec chrzestny” opowiadającą o włoskiej rodzinie mafijnej w USA, czy zjawiskową opowieść o wojnie w Wietnamie "Czas apokalipsy" na podstawie powieści Josepha Conrada „Jądro ciemności”.

Lecz Francis Ford Coppola to nie tylko bardzo ceniony reżyser. Nader wszystko jest on miłośnikiem i doskonałym producentem win, które są najlepszym świadectwem tego, iż w jego przypadku sztuka nie jedno ma imię.

Francis Coppola – wizjoner wina

„Mógłbym polecić George’owi (Lucas) jakieś dobre wino, a on i tak wybrałby Colę” miał podobno powiedzieć kiedyś Francis Coppola. Bez wątpienia byłoby to wino doskonałe pod każdym względem, być może nawet z własnej winiarni.

Produkcja wina w rodzinie Coppola to tradycja o dość konkretnych korzeniach. Wedle różnych źródeł pradziadek Francis Coppoli do produkcji wina w piwnicach swego nowojorskiego apartamentu używał podobno własnoręcznie zrobionej beczki. Obecnie rodzina Coppola wytwarza wina inaczej lecz każdej butelce przyświeca ten sam cel – ma towarzyszyć spotkaniom rodzinno-towarzyskim i umilać każdą chwilę spędzoną w gronie bliskich osób.

Jeszcze trzydzieści lat temu Francis Coppola wraz z żoną Elean i dziećmi mieszkał w San Francisco. Przyszedł jednak taki dzień, w którym postanowił opuścić to miasto i wyjechać do Napa Valley celem odpoczynku i zrobienia „domowego wina”. Nowym domem rodzinnym stał się Pałac Niebaum w znanej posiadłości Inglenook. Po latach rodzina Coppola zdecydowała się na wybudowanie nowej winnicy, macierzy win z kolekcji Diamond oraz Rosso&Bianco.

Francis Coppola – kunszt i jakość

Wina z kolekcji tworzonych przez Francisa Coppolę wykonane są z winogron rosnących w winnicach na terenie całej Kalifornii, pochodzących z regionów przybrzeżnych, ale też śródlądowych. Owoce przetwarzane są przy zastosowaniu precyzyjnych technik do produkcji wina. Talent i wiedza sprawiają, że w winach tych uchwycone zostają najczystsze przejawy oraz cechy każdej odmiany. Są one przy tym przepięknie zróżnicowane i w taki sposób, by dopasować je do każdej okazji.

Przy produkcji wina Francis Coppola spełnia nie tylko wymogi do jakich zobowiązuje tradycja, ale i wymogi wielkiej sztuki, bo wino jest tutaj artystyczną interpretacją możliwości, jakie stwarza ku jego produkcji Kalifornia.

Na szczególną uwagę zasługuje wino FRANCIS FORD COPPOLA PRESENTS SHIRAZ CALIFORNIA, niesamowicie soczyste wino, bardzo krągłe i bogate z aromatami pieprzu i innych przypraw. W tle uwydatnia się tu mocna i dojrzała wiśnia. Wino jest idealne zrównoważone, kto wie, być może już wkrótce sławą swą prześcignie sztandarowe wino FRANCIS COPPOLA DIAMOND COLLECTION ZINFANDEL RED LABEL CALIFORNIA.

Można powiedzieć, że produkowane przez niego wina pije się tak przyjemnie, jak przyjemnie ogląda jego filmy.

Francis Coppola wino
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj