wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Etna – ekscytujące wina z gorącej Sycylii3

Etna – ekscytujące wina z gorącej Sycylii

Data dodania: 27-04-2017
Obfitość lokalnych szczepów na Sycylii w połączeniu z niezwykle zróżnicowanym klimatem wyspy pozwala produkować tu wina w bardzo wielu stylach i ogromnych ilościach. Sycylia pod tym względem wyprzedza samo Bordeaux! Na wyspie występuje tylko jedno IGT – Sicilia, gwarantuje to wolność wyboru szczepów, miejsca ich pochodzenia, pozwala też robić wina odmianowe, eksperymentalne, ale też tanie, z międzynarodowych odmian. Każdy znajdzie tu zatem coś dla siebie.


altNa północno wschodnich krańcach wyspy skromne szczyty pelorytańskie ustępują miejsca Etnie – największemu w Europie czynnemu wulkanowi, który wznosi się na wysokość 3300 metrów nad poziomem morza. Winnice na stokach Etny rosną od poziomu morza aż do wysokości 1000 metrów i należą do jednych z najwyżej położonych w Europie.


Wysokość opóźnia tu dojrzewanie jagód gronowych dzięki czemu powstające na ich bazie wina mają bardziej skoncentrowane aromaty. W DOC Etna obok czerwonej odmiany nerello uprawia się także odmianę carricante, dającą warte starzenia wina białe o mineralnym charakterze i nutach suszonych owoców.


W tym tygodniu pojawiło się w ofercie sklepu Euro-wino pięć zacnych win z tego niezwykłego zakątka. Są to produkty ekskluzywne i atrakcyjne pod wieloma względami. Kuszą bardzo wysoką jakością, silnym aromatem i niepowtarzalnym smakiem.

Serdecznie polecamy Państwa uwadze:

Arcuria Etna Rosso – ciemno-rubinowe, eleganckie i dojrzałe, wymaga uwagi oraz skupienia,
Arcuria Etna Bianco – lekko dymne, delikatne, słone i mineralne,
Feudo Di Mezzo Etna Rosso – bogate w aromaty miękkich owoców - jeżyn, malin, żurawiny z nutą przypraw i minerałów,
Etna Bianco – dobre, zbalansowane wino, lekko oleiste i zaskakująco długie,
Etna Rosso – delikatne wino o aromacie dojrzałych borówek oraz malin
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj