wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Ekspresja win węgierskich3

Ekspresja win węgierskich

Data dodania: 22-07-2016 W dawnych czasach kupcy węgierscy byli z utęsknieniem wyczekiwani na niejednym dworze. Wysokie standardy pracy, doskonale prowadzone uprawy oraz wyjątkowy mikroklimat sprawiały, że tutejsze wina były w pełni jakościowe i kompleksowe, a swoją siłą i charakterem szybko zdobywały serca amatorów szlachetnych trunków. Tak jest do dziś. W wyniku ciągłej pracy oraz wprowadzeniu nowych technologii i odmian osiągane są znakomite wyniki, czego potwierdzeniem są wyróżnienia na międzynarodowych rynkach.


altMożna powiedzieć, że największą specjalnością tego regionu są białe wina słodkie, zwłaszcza tokaje. To rarytas w skali światowej. Nie ma nigdzie tak dobrze zrównoważonych win słodkich – przy dużej ilości cukru zachowany jest tu wysoki poziom kwasowości, co sprawia, że tokaje nigdy nie są ociężałe i lepkie w ustach. Są wyjątkowe i każdy bez wyjątku choć raz powinien Tokaja zakosztować. To smak, którego podobieństwa nie znajdziemy w żadnym innym winie.


Obok win słodkich znakomicie wypadają też białe wina wytrawne. Bardzo modna stała się w ostatnich czasach odmiana Furmint, z której w dużej mierze powstają tokaje, jednak od ponad dekady na jej bazie pojawiły się znakomite wina wytrawne.


Z węgierskich win czerwonych niemal każdy zna pewnie Egri Bikavera. To szczególne wino powstałe z wielu odmian. Na jego przykładzie widać, jak bardzo zmieniło się winiarstwo węgierskie. Niegdyś Egri Bikaver był synonimem słabej jakości wina dostępnego w peerelowskich sklepach, dziś zdobywa ono coraz więcej zwolenników.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą win węgierskich dostępnych w sklepie Euro-wino.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj