wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Ekskluzywna Francja – tyle win ile winnic

Ekskluzywna Francja – tyle win ile winnic

Data dodania: 15-11-2015 Wino francuskie na światowej arenie musi rywalizować z winami podobnej lub lepszej jakości z takich krajów jak Hiszpania, Włochy, RPA, Kalifornia, Argentyna, czy Chile. Pod względem warunków klimatycznych i geologicznych, w jakich uprawnia jest winorośl Francja nie ma sobie jednak równych. Zimy nie są tutaj zbyt surowe, a latem pada dużo deszczu i świeci słońce. Wszystko to sprawia, że jest tu wiele różnorodnych gleb, na których wspaniale rozwija się Vitis vinisfera.

altJakościowe wina francuskie posiadają znak gwarantowanego pochodzenia. Śmiało można by zaryzykować stwierdzenie, że we Francji jest tyle win, ile winnic, każde z nich posiada odrębną rodzinną tradycję co nadaje im bardziej personalny charakter. Ponadto należy pamiętać, że każda produkcja – zarówno wina czerwonego, białego, różowego jak i musującego rządzi się własnymi prawami, dlatego osoby odpowiedzialne za jego wyrób to prawdziwi artyści.
 

Jeśli chodzi o jakość Francja przyjęła cztery kategorie win:
 

 • AOC – dotyczy win z konkretnego regionu, czy miejsca o ściśle określonych właściwościach
   

 • VDQS – oznacza, ze dane wino spełnia określone warunki dotyczące wyboru szczepu, procesu produkcji itp.
   

 • VdP – tym mianem określane są wina krajowe
   

 • VdT – dotyczy wina stołowych, do codziennego spożycia
   

Konsumenci win AOC zajmujących najwyższe miejsce w klasyfikacji otrzymują pięć gwarancji dotyczących miejsca produkcji, użytych odmian winogron, produkcji z hektara, minimalnej zawartości alkoholu oraz sposobu winifikacji.
 

Do win zdecydowanie z wyższej półki należą nowe wina francuskie, które w tym tygodniu pojawiły się w ofercie sklepu Euro-wino – serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nią.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj