wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Domaines Ott – wina pełne elegancji

Domaines Ott – wina pełne elegancji

Data dodania: 28-10-2016 Historia tych niezwykłych win zaczyna się równie niezwykle. Oto bowiem młody absolwent agronomii inżynierii z Alzacji – Marcel Ott wyruszył swego czasu w podróż po Francji celem znalezienia odpowiedniego miejsca, w którym mógłby rozpocząć produkcję swojego wina. Głowę miał pełną marzeń, a motywację większą niż szeregowy aspirujący na bycie generałem.


altTrafił do Prowansji, która totalnie go zainspirowała – łagodny klimat przekuwający się na pełne słońca lata i krótkie zimy, bliskość Morza Śródziemnego, go którego brzegu Marcel miał w zasadzie rzut beretem zadecydowały o tym, że właśnie z tym miejscem związał się na stałe. Zakupił ziemię i rozpoczął żmudną pracę o określonym, pełnym ambicji celu tworzenia wspaniałych win prowansalskich ze szlachetnych odmian winorośli.
 
Dziś, 120 lat później, kuzyni Jean-Francois Ott i Christian kontynuują pasję swojego przodka w tym miejscu, a dzięki wsparciu Louisa Roederera, który dołączył do teamu zasilając jego szeregi swym wykwalifikowanym w dziedzinie wina personelem W 2004 uda się im to wspaniale.
Christian i Jean-François powołali do życia trzy niezwykłe miejsca: Chateau de Selle, Clos Mireille i Château Romassan.


Każde z nich ma swój indywidualny urok i osobowość. Każda może też być dumne z powstających w swoim obrębie wyjątkowo eleganckich win czerwonych, różowych i białych.


Wyraźnego podkreślenia wymaga w tym miejscu niezwykle suwerenne wino, słynne Coeur de Grain – wyrafinowana perła uważana za bezkonkurencyjną królową win różowych na całym świecie. Wino to podobnie, jak dwa inne od tego producenta pojawiło się w tym tygodniu w ofercie sklepu Euro-wino.


Serdecznie polecamy je Państwa uwadze, wina te swą subtelnością ale też niesamowitym dopracowaniem oczarują każdego smakosza szlachetnych trunków!
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj