wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Dojrzewające wino w domowej piwniczce

Dojrzewające wino w domowej piwniczce

Data dodania: 27-03-2019
Często można usłyszeć, że wiek wina wcale nie jest aż tak istotną cechą bo w rzeczywistości nie ma znaczącego wpływu na jego jakość. Na drodze racjonalnej argumentacji twierdzenie to wydaje się być słuszne. Mimo wszystko zaobserwować można jednak kilka trendów związanych ze starymi winami, które szczególnie uwidaczniają się np. podczas licytacji trunków z cennej piwnicy. Zainteresowanie tego typu aukcjami z roku na rok jest coraz większe, a czasami urasta ono nawet do rozmiarów sensacji.


altPo stare wina sięgają bowiem kolekcjonerzy z całego świata. Bez wątpienia łączy ich pasja i zainteresowanie, ale zdecydowanie różni cel budowania swych kolekcji. Oprócz pasjonatów zbierających wyłącznie stare roczniki z konkretnych winnic i regionów można spotkać także osoby, dla których zakup starych win jest po prostu dobrą inwestycją – nie tylko finansową, ale i hedonistyczną. Niewątpliwym zyskiem jest w tym przypadku przyjemność z degustacji. Warto bowiem pamiętać, że wino tworzone jest z myślą o jego przyszłej konsumpcji.

Jako produkt biologiczny wino ma swoją młodość, wiek dojrzały i wreszcie starość. Bardzo często i coraz chętniej wino jest darowane na chrzest, czy roczek z intencją wypicia go w dniu 18-tych urodzin dorosłego już dziecka. Jest to niewątpliwie bardzo ciekawy upominek, wino „rośnie” bowiem wraz ze swoim „właścicielem” a możliwość degustacji wina w tym samym wieku, co degustator z pewnością dostarcza wiele radości. Bez wątpienia posiada również wartość symboliczną. Wina są także częstym prezentem dla nowożeńcom w kontekście wypicia ich w dniu określonej rocznicy ślubu, co także jest bardzo miłym gestem.

W ofercie sklepu Euro-wino znajduje się wiele win o znakomitym potencjale starzenia, które z pewnością wzbogacą kolekcję, ale także stanowić będą doskonały prezent z przeznaczeniem do dłuższego przechowywania.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj