wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Dobre wino na co dzień i od święta

Dobre wino na co dzień i od święta

Data dodania: 15-10-2018
Można powiedzieć, że winnica to miejsce, w którym dzieje się prawdziwa magia. Winiarz podejmuje w niej niesamowitą pracę – od produkcji, magazynowania i degustacji do stworzenia jak najbardziej komfortowych warunków dla wypoczynku tych wszystkich, którzy wino kochają tak bardzo, jak on sam.


Winnice oczywiście różnią się między sobą wielkością i stylem produkcji. Niektóre z nich są firmami rodzinnymi, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie – od lat nadal utrzymywany jest tutaj styl winiarski wielkich protoplastów.


Inne winnice mają mniej lat i należą do nieco bardziej nowoczesnej części świata winiarskiego. Każda z nich posiada też własne wewnętrzne liczne zasady i przepisy, które różnią się w zależności od kraju i regionu. W bazie sklepu Euro-wino znajduje się mnóstwo winnic, a tym samym jeszcze więcej win wartych skosztowania.


Warto przetestować zarówno wina popularne, które mają wiele pozytywnych komentarzy i plasują się na wysokich miejscach w ogólnym rankingu jak i te mniej, by odkryć być może coś, czego nie odkryto jeszcze wcześniej. Polecamy legendarne Chateauneuf du Pape Les Sinards - Perrin A.O.C, czy doskonałe wina od Francisa Forda Coppoli. Godne uwagi są potężne wina Yarden z Izreala, jak również nowozelandzkie Villa Maria.


Ale na uwagę zasługują także wina może i mniej znane o uboższej historii, ale dostarczające wiele radości podczas konsumpcji. Do takich bez wątpienia należą mołdawskie wina Kazayak, dostępne w różnych odsłonach smakowych – półsłodkiej, półwytrawnej i wytrawnej, powstałe na bazie różnych szczepów. Wina te idealnie wpisują się w codzienne menu, ale także znakomicie odnajdują przy nieco bardziej odświętnej okazji. Polecamy również serdecznie wina Mogen David oraz australijskie Lindenmanns.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj