wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Chorwacja - słonce, radość i wino3

Chorwacja - słonce, radość i wino

Data dodania: 19-06-2015

Chorwacja to kraj niezwykły – wszystko, o czym marzy człowiek jest tutaj niemal na wyciągnięcie ręki – słonce, radość i wyborne trunki. Wybierając ją jako destynację naszych wakacji próbujemy po powrocie odtworzyć jej klimat w polskich warunkach. Rewelacyjne chorwackie wina są doskonałym środkiem do zrealizowania tego celu.alt
Chorwacja to ojczyzna dziesiątków endemicznych szczepów, które mają swe siedliska w ponad 300 regionach i podstrefach leżących między Adriatykiem, a Pannonią. Obok lokalnych odmian znajdziemy tutaj również szczepy spokrewnione z europejskimi odmianami, a także znane powszechnie odmiany międzynarodowe, które przez lata upraw na chorwackich terenach nabrały swoistych, oryginalnych cech. Najlepszym tego przykładem jest graševina, czyli welschriesling, który w interpretacji chorwackich winiarzy daje wina tłuste, skoncentrowane, wielowymiarowe – doprawdy niezwykłe.


 

Być może chorwackie wina byłyby nieznane, gdyby nie Amerykanie – to oni odkryli, ze szczep Zinfandel pochodzi właśnie z tego regionu i spokrewniony jest bliźniaczo z Plavac mali, który do dziś pozostaje czerwonym królem Dalmacji.

 

Na weekend proponujemy Państwu inne wina, niż sławetny słodki Prosek. W ofercie pojawiły się bowiem wysokojakościowe, wytrawne wina w pełni oddające ducha i koloryt tego kraju. Na szczególną uwagę zasługuje wino na bazie sławetnej chorwackiej odmiany Plavac Mali oraz Dingac – najwspanialsze chorwackie wino o oraz niezwykle mocnym smaku i dębowym aromacie.


 


 


 

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj