wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Chile – życie pośrodku z winem w tle

Chile – życie pośrodku z winem w tle

Data dodania: 14-08-2014

Odwiedzić jakieś miejsce jeden tylko raz to za mało, by należycie je poznać, a już w ogóle jeśli mamy na celowniku tak niezwykły kraj jak Chile. Tutaj trzeba by zamieszkać na jakiś czas, aby wchłonąć nieco jego klimat, charakter i kulturę. Dla miłośników win wymarzonym miejscem byłaby zapewne Dolina Centrala, w której toczy się niemal całe winiarskie życie tego państwa. 

 

 Panujący tutaj bardzo zróżnicowany klimat doprowadził do powstania mnóstwa siedlisk, w których produkowane są najrozmaitsze wina. Z wyjątkowymi warunkami geograficznymi wiąże się także znamienna cecha tego regionu, którą jest brak filoksery, czyli groźnego szkodnika winnic.

Jako, że winiarnie mają kilka winnic rozsianych w różnych regionach mamy tu do czynienia z wysoką specjalizacją regionalną. Chilijscy producenci tego szlachetnego trunku z dumą mogą pochwalić najlepszymi winami w Ameryce Południowej. Stanowią one znakomity komponent do niemal wszystkich potraw.

Chilijskie rarytasy

Jedną z potężniejszych winnic jest tutaj Vina Carmen, której nazwa pochodzi od imienia żony jej założyciela. Powstała ona w 1850 roku i przez ponad 100 lat umacniała swą pozycję. Obecnie Carmen jest właścicielem 525 ha w takich regionach, jak Maipo, Rapel, Casablanca i Curico położonych u podnóży Andów. Filozofią tej winnicy jest produkować wina jakościowe na każdym etapie produkcji – od winnicy do butelki. Można powiedzieć, że owo zaangażowanie, doświadczenie i pasja wyczuwalne jest w każdej kropelce win Carmen.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z oferta wina Carmen dostępnych w sklepie Euro-wino.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj